Tymczasowy areszt w wymiarze trzech miesięcy zastosował sąd wobec dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Napastnicy zostali zatrzymani przez wolskich policjantów. Z ustaleń wynika, że mężczyźni zaatakowali pokrzywdzonego zadając mu cios butelką w głowę po czym skradli telefon komórkowy. Podejrzani usłyszeli zarzut rozboju, jeden z nich usłyszał zarzut w warunkach recydywy. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Po godzinie 16 policjanci z wolskiej patrolówki otrzymali zgłoszenie, że doszło do napaści na mężczyznę. Na miejscu byli funkcjonariusze straży miejskiej, którzy otrzymali w tej sprawie również zgłoszenie. Na ziemi leżał pobity mężczyzna, któremu załoga karetki pogotowia udzieliła pomocy. Policjanci ustalili okoliczności zdarzenia. Okazało się, że dwóch mężczyzn zaatakowało pokrzywdzonego zadając mu cios butelką w głowę po czym skradli telefon komórkowy. Jeden z nich miał w kieszeni skradziony telefon, który został zabezpieczony.

Mężczyźni w  wieku 27 i 38 lat zostali zatrzymani i doprowadzeni do komendy. Śledczy gromadzili materiał dowodowy. Z ustaleń wynika, że byli oni  już notowani za różne przestępstwa. W rejonowej prokuraturze podejrzani usłyszeli zarzut za rozbój. Jeden z zatrzymanych usłyszał zarzut w warunkach recydywy bowiem za podobne przestępstwo przebywał już w zakładzie karnym. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec mężczyzn środka izolacyjnego i decyzją sądu zostali oni tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

kom. Marta Sulowska/rr

 

  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
    Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
    Mężczyzna zatrzymany przez policjantów