Czy wiąże się to z masą obowiązków, wyrzeczeń i wydanych pieniędzy?

Otóż niekoniecznie!  Gdzie możesz się zaopatrzyć w kosmetyki idealne do pielęgnacji twarzy i nie tylko? Na stronie https://indizio.pl/pl/producer/Sisley/597 znajdziesz wiele świetnych kosmetyków oraz na przykład perfumy.

Na stronie Indizio znajdziesz najlepsze firmy kosmetyczne!

Odpowiednia pielęgnacja twarzy to klucz do idealnej, nieskazitelnej cery, którą chciałabym posiadać każda kobieta, i zapewne każdy mężczyzna

Prawidłowe oczyszczanie cery jest tak samo ważne jak stosowanie poprawnie dobranego kremu.Najczęściej to właśnie nie krem czy ciężki makijaż robią „krzywdę” naszej skórze, a  właśnie nieprawidłowa pielęgnacja - warto zatem szczególnie skupić swoją uwagę na tej kwestii.

Źle oczyszczona cera taka jak zanieczyszczona charakteryzuje się najczęściej wągrami, zaskórnikami, rozszerzonymi porami, a także pryszczami, nadmiernym wydzielaniem sebum oraz ziemistym kolorem cery.
Z tego względu często mylona jest z cerą tłustą.
Rozwiązaniem na wyżej wymienione problemy jest dogłębne oczyszczenie skóry, co rozumie się przez wniknięcie głęboko w rozszerzone ujścia gruczołów łojowych i wyciągnięcie wszystkiego, co tam „zalega”. Dopiero taki proces pozwala ją odpowiednio dobrze oczyścić.

Demakijaż to jeden z najczęściej źle przeprowadzanych etapów pielęgnacji.

Demakijaż twarzy to  zdecydowanie coś więcej niż tylko usunięcie resztek makijażu i zanieczyszczeń po całym dniu. Jest to  podstawa codziennej pielęgnacji twarzy i nieodłączny element odpowiedniego dbania o skórę. Prawidłowy pozwala nie tylko usunąć pozostałości kosmetyków ale ma również za zadanie usunąć wierzchnią warstwę martwych komórek naskórka, wyeliminować nadmiar sebum, pozbyć się bakterii, kurzu, brudu i pobudzić mikrokrążenie skóry.

Kolejne etapy to oczyszczanie i tonizowanie

Do tych etapów znajdziesz masę produktów do różnego rodzaju cery. Są to również bardzo ważne etapy należące do procesu pielęgnacji naszej twarzy.
Wam produkty o delikatnym działaniu, które posiadają łagodne detergenty takie jak: coco glucoside, lauryl glucoside, coco betaine,  cocamidopropyl betaine
Taki detergent nie będzie pobudzał gruczołów łojowych do zwiększenia produkcji sebum (co jest niezwykle ważne w przypadku cer tłustych i trądzikowych).Podczas mycia należy pocierać skórę bardzo delikatnie, ponieważ zbyt agresywne tarcie zniszczy naszą barierę ochronną skóry. Dodatkowo pamiętajcie, aby nie używać do mycia gorącej wody ponieważ niszczy ona warstwę ochronną naskórka i może przyczynić się do niepotrzebnego rozszerzania naczynek.

Pamiętaj że odpowiednia pielęgnacja to podstawa dobrego, trwałego makijażu i nawet najlepsze kosmetyki tego nie zastąpią! Ważne aby pilnować pielęgnacji aby była systematyczna, przynajmniej raz dziennie. Jest to minimum jeśli chodzi o dbanie o cerę.