Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Place budów, na przykład budynków, dróg, mostów, nie są wyposażone w toalety dla pracowników. Właśnie tam często zamawia się specjalne toalety przenośne. Co warto wiedzieć o usłudze wynajmu toalet przenośnych na budowy?

Pracodawca zatrudniający pracowników budowlanych powinien zadbać o ich odpowiednie przygotowanie do pracy, a także zapewnić im właściwe warunki do wykonywania obowiązków. Dotyczy to również przepisów BHP – bezpieczeństwa i higieny pracy.

Podczas pracy pracownicy powinni posiadać do swojej dyspozycji zaplecze sanitarne. Wtedy, gdy na budowie nie ma standardowych toalet, najlepsza będzie przenośna toaleta, którą można ustawić praktycznie wszędzie!

Obecnie wynajem toalet przenośnych na budowy świadczony jest przez wiele firm. Wśród nich znajduje się również firma WC Chatka, która specjalizuje się w obsłudze rynku warszawskiego oraz klientów z okolicznych miejscowości. Jej oferta zaprezentowana jest bliżej na stronie.

Jaka toaleta przenośna sprawdzi się najlepiej na plac budowy? Z jakimi kosztami trzeba się wówczas liczyć? Zapraszamy do sprawdzenia!

Przenośna toaleta na budowę – co wybrać?

Dobra wypożyczalnia toalet przenośnych może zaoferować swoim klientom szeroką gamę wyposażenia tego rodzaju, które można dostosować indywidualnie do miejsca jego ustawienia i potrzeb użytkowników.

Na place budów najczęściej wybierane są standardowe WC, które posiadają podstawowe wyposażenie, w tym między innymi:

  • sedes i pisuar
  • zbiornik bezodpływowy
  • systemy wentylacji
  • wskaźnik wolne/zajęte
  • zamek wewnętrzny
  • wieszak na ubranie
  • uchwyty do rąk
  • lustro
  • podajnik na papier toaletowy

Dodatkowo, toaleta może być także wyposażona w umywalkę, która pozwala na łatwe umycie rąk. Stosuje się także dodatkowe stacje do mycia rąk, które można ustawić w pobliżu toalet.

W przypadku, gdy na budowie pracują zarówno mężczyźni, jak i kobiety, można zamówić przenośne WC dla każdej płci osobno – toalety będą wtedy odpowiednio oznaczone.

Przenośna toaleta na budowę – ile toalet wynająć?

Kolejne pytanie, które pojawia się przy wynajmie toalet na budowę, dotyczy ich liczby. Generalnie, szacuje się, że jeśli wybieramy przenośne toalety na budowę, jedna powinna przypadać na 10 pracowników. Wobec tego wtedy, gdy na budowie pracuje 50 osób, powinniśmy zapewnić im dostęp do 5 toalet przenośnych.

W razie problemów z oszacowaniem, ile toalet należy wynająć, można skonsultować się z firmą wynajmującą wyposażenie tego rodzaju.

Przenośna toaleta na plac budowy także z serwisem

Aby toaleta na budowie spełniała swoją rolę prawidłowo, powinna być również regularnie serwisowana. Serwis przenośnych toalet to usługa, która polega na kompleksowej obsłudze toalet w regularnych odstępach czasowych.

W ramach serwisu toalety przenośne są opróżniane, myte i dezynfekowane. Uzupełnia się również media, a także wykonuje niezbędne naprawy.

Przenośna toaleta na budowę – ile to kosztuje?

Gdy potrzebna jest przenośna toaleta wynajem tego typu wyposażenia nie jest kosztowny. Miesięczne wynajęcie jednej toalety to koszt wynoszący od około 200 do 400 złotych wraz z serwisem.

Dokładne informacje o kosztach wynajmu toalet można znaleźć na stronach internetowych wypożyczalni oraz uzyskać po przygotowaniu zapytania ofertowego on-line lub telefonicznie. W przypadku zamówienia większej liczby toalet na plac budowy istnieje możliwość otrzymania specjalnych rabatów.

Przenośna toaleta na budowę