Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Włodarze klubów sportowych coraz chętniej interesują się możliwością zastąpienia naturalnej trawy jej syntetycznym odpowiednikiem. Sztuczna trawa na boisko umożliwia przeprowadzania zajęć i organizację turniejów przez cały rok - niekorzystne warunki pogodowe nie wpływają negatywnie na jej stan i funkcjonalność. Jej zakup wiąże się jednak z ogromną ilością wątpliwości oraz pytań, które pojawiają się w głowie. Poniżej zestawienie tych najczęściej zadawanych.

Sztuczna trawa na boisko z liniami i logo - czy jest to możliwe?

Tak, murawa stworzona z sztucznej trawy na boisko powstaje zgodnie z wytycznymi klienta. Obecność wyrysowanych wszystkich linii (linie boczne, pole karne, środek boiska) jest w pakiecie, można natomiast zamówić dodatkowe wzory, jak logo klubu, sponsora, czy też dowolny motyw.

Sztuczna trawa na boisko - najczęściej zadawane pytania

Źdźbła trawy - jaka wysokość?

Producenci sztucznej trawy na boisko wyróżniają kilka rodzajów wysokości źdźbła. Wybór odpowiedniego rodzaju ustalano jest na podstawie prefencji i wymagań klienta, a także dostosowana do sportu, który będzie uprawiany na danej nawierzchni. Ogromne znaczenie ma również podłoże pod trawę - jeśli jest to gruz, zazwyczaj stosuje się źdźbła o wysokości 20mm, w przypadku mat może to być 40mm lub nawet 60mm.

Czy sztuczna trawa na boisko może być używana cały rok?

To największa zaleta tego rozwiązania. Sztuczna trawa na boisko jest mniej narażona na negatywny wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych jak deszcz, śnieg, czy też mróz. Między innymi dlatego, może być stosowana przez cały rok bez obawy o jej stan. Stanowi doskonałe rozwiązanie dla drużyn piłkarskich, które w okresie zimowych chcąc dalej trenować na zewnątrz zamiast w hali sportowej.

Czy istnieje możliwość stworzenia przenośnego boiska ze sztuczną trawą?

Tak, przenośne boiska ze sztuczną trawą powstają i zyskują coraz większą popularność. Cenią je szczególnie organizatorzy turniejów piłkarskich, którzy chętnie podróżują ‘ze swoim boiskiem’ po całym kraju. Sztuczna trawa na przenośnym boisku mocowana jest za pomocą specjalnych rzepów, dzięki czemu, zarówno montaż, jak i demontaż zajmuje kilka chwil.

sztuczna trawa na boisko

Czy sztuczna trawa wchłania wodę?

To jedna z największych zalet sztucznej trawy na boisko sportowe - mata pod nawierzchnią wyposażona jest w małe otwory, przez które woda spływa do podłoża. Zapobiega to powstawaniu kałuż nawet podczas obfitych opadów deszczu. Sprawia to, że murawa zachowuje dłużej dobry stan, a dodatkowo ciągle nadaje się do użycia.

Ile kosztuje sztuczna trawa na boisko?

Na pierwszy rzut oka, rozwiązanie to może wydawać się kosztowne. Kiedy jednak dokładniej przeanalizujemy koszty wybudowania boiska ze sztuczną oraz naturalną nawierzchnią okaże się, że oba rozwiązania kosztują mniej więcej tyle samo. Prawdziwą różnicę zauważymy, kiedy zaczniemy porównywać koszty eksploatacji i utrzymania obu rodzajów murawy. Tutaj zdecydowanie tańszym rozwiązaniem okazuje się boisko sztuczne, które nie wymaga przeprowadzania działań regeneracyjnych, a dodatkowo można używać go przez cały rok.

Sztuczna trawa na boisko - jakie sporty mogą być na niej uprawiane?

Sztuczna nawierzchnia najczęściej stosowana jest na boiskach piłkarskich, ale swoje zastosowanie znajdzie również w innych dyscyplinach sportu. Z takiego równie często korzystają futboliści amerykańscy, rugbyści, a nawet lekkoatleci. Co ciekawe, sztuczna trawa używana jest także do przygotowywania torów wyścigowych dla koni.