Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Około godziny 14:00 strażacy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 7 zostali zadysponowani do pożaru w "Lasku na Kole". Do działań zadysponowano GBA 2/16 oraz GBA 2/20. Na miejsce udał się również dowódca JRG 7 - bryg. Piotr Gugała.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że pali się wysuszona ściółka leśna na powierzchni około 1000 m2. Ze względu
na znaczny obszar pożaru dowódca akcji zadysponował do działań dodatkowo trzy zastępy GCBA z sąsiednich Jednostek Ratowniczo - Gaśniczych.

Działania strażaków polegały na gaszeniu palącej się ściółki przy pomocy prądów wody oraz podręcznego sprzętu gaśniczego. Po ponad dwóch godzinach
od rozpoczęcia działań gaśniczych pożar został opanowany. Dalsze działania polegały na dogaszaniu zarzewi ognia oraz przelewaniu wysuszonej ściółki leśnej w celu niedopuszczenia do nawrotu pożaru.

Akcja w której brało udział 26 strażaków trwała niespełna pięć godzin.

Tekst: mł. kpt. Marcin Gałka
Zdjęcia: bryg. Piotr Gugała


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.