Około godziny 19:17 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Wał Miedzeszyński. Do akcji zadysponowano zastępy GBA 2/16 Pr-750 i GBARt 2,5/30/2,5 z JRG 8.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa pojazdy osobowe po zderzeniu, blokujące jeden pas ruchu w kierunku Otwocka na wysokości Mostu Siekierkowskiego. Prawdopodobnie kierujący samochodem marki Peugeot uderzyła w tył Mercedesa. Pojazdami podróżowali jedynie kierowcy i w chwili przybycia zastępów PSP znajdowali się na zewnątrz aut. Z uwagi na pojawiające się u mężczyzn dolegliwości zostali zabrani przez obecne Zespoły Ratownictwa Medycznego do szpitala w celu przeprowadzenia szczegółowych badań.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów oraz zasypaniu sorbentem rozlanych płynów eksploatacyjnych. Dodatkowo w samochodzie marki Peugeot zakręcono zawór na butli z gazem. Następnie pojazdy zepchnięto na pobocze drogi na polecenie Policji. Kierująca Volvo została przebadana przez lekarza z przybyłego na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego.

W działaniach trwających około godziny brało udział 11 strażaków.

Tekst: mł. kpt. Piotr Wilk
Zdjęcia: mł. kpt. Piotr Wilk