Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Dzięki zabezpieczonym śladom DNA, policjanci z komisariatu ze Stanisławowa ustalili podejrzanego o włamania do domków letniskowych. Ślady te zostały porównane z próbką pobraną od 57-letniego mieszkańca gminy Dobre. Mężczyzna usłyszał w tej sprawie zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu ze Stanisławowa prowadzili postępowanie dotyczące kilku włamań do domków letniskowych na terenie gminy Dobre. Sprawcy włamywali się do budynków pod nieobecność właścicieli, skąd kradli wyposażenie, drobny sprzęt elektryczny i narzędzia.

Śledczy w trakcie prowadzonych czynności ujawnili i zabezpieczyli na miejscu jednego ze zdarzeń ślady DNA. Ślady te zostały wysłane do badań laboratoryjnych.

Prowadzone śledztwo nie doprowadziło do ustalenia sprawców włamań i zostało ono umorzone, ale policjanci nie zakończyli swoich czynności wykrywczych. W dalszym ciągu prowadzili rozpoznanie środowiska przestępczego i typowali potencjalne osoby, które mogły mieć związek z włamaniami. Efektem ich pracy było wytypowanie 57-letniego mieszkańca gminy Dobre. Mężczyzna był wcześniej karany za podobne przestępstwa, jednak w tym przypadku nie przyznał się do dokonania tych włamań. Od mężczyzny pobrano do porównania materiał biologiczny.

Policjanci otrzymali wyniki ekspertyzy od biegłego, z której jednoznacznie wynikało, że wytypowany mężczyzna był na miejscu przestępstwa i może mieć związek z włamaniami.

Funkcjonariusze zatrzymali 57-latka, który usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mz/mb


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.