Podczas nocnej interwencji nietrzeźwy mężczyzna znieważył i naruszył nietykalność cielesną policjanta. 25-latek szarpał funkcjonariusza za mundur i wyzywał go. Damian T. trafił do policyjnej izby zatrzymań. Gdy wytrzeźwiał został przesłuchany. Mężczyzna poniesie odpowiedzialność karną za swoje zachowanie.

Było po godzinie 23.00, gdy policjanci interweniowali wobec mężczyzny, który popełnił wykroczenie. Mundurowi próbowali z nim porozmawiać. Ten jednak ich ignorował. Był agresywny i wulgarny. Nie wykonywał poleceń o zachowaniu zgodnym z prawem. Policjanci zaczęli obezwładniać pijanego mężczyznę. 25-latek zaczął szarpać za mundur jednego z funkcjonariuszy, wyzywał go i obrażał.

W konsekwencji Damian T. został zatrzymany i trafił do północnopraskiej komendy. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,8 promila w jego organizmie.

Mężczyzna został już przesłuchany. Poniesie odpowiedzialność karną za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej policjanta.

Mężczyźnie grozi teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Damian T. wkrótce stanie przed sądem.

po/mb

 


Dodaj komentarz

Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Kod antyspamowy
Odśwież