Przedwojenna komedia wraca na Pragę-Południe w wieczorze ORIONA

Przedwojenna komedia wraca na Pragę-Południe w wieczorze ORIONA

W ORIONIE szykuje się spotkanie z kinem, które pamięta zupełnie inny rytm miasta. Na ekranie pojawi się „Dodek na Froncie” – film z Adolfem Dymszą, pokazany w ramach „Akademii Filmowej ORIONA”. To jeden z tych seansów, które łączą sąsiedzką atmosferę z klasyką polskiej komedii, a przy okazji przypominają o kilku praktycznych szczegółach związanych z wejściem do budynku.

  • W ORIONIE pojawi się film z czasów, gdy komedia miała zupełnie inny smak
  • Ważne informacje przed wyjściem do Domu Kultury ORION

W ORIONIE pojawi się film z czasów, gdy komedia miała zupełnie inny smak

Projekcja odbędzie się 26 kwietnia o godzinie 18:00 w Domu Kultury ORION przy ul. Egipskiej 7. Wstęp jest wolny, więc wydarzenie ma szansę przyciągnąć nie tylko stałych bywalców filmowych spotkań, ale też tych, którzy po prostu chcą zobaczyć przedwojenną produkcję na dużym ekranie.

Na pokaz wybrano „Dodek na Froncie” w reżyserii M. Waszyńskiego, z Józefem Rasenem jako kierownikiem produkcji. W tytułowej roli występuje Adolf Dymsza, którego nazwisko dla wielu widzów wciąż jest synonimem lekkiego, charakterystycznego humoru. Tego typu seanse mają w sobie coś więcej niż tylko filmowy seans – to okazja, by zobaczyć, jak wyglądała dawna polska rozrywka i jak mocno potrafiła budować wspólny nastrój sali.

Ważne informacje przed wyjściem do Domu Kultury ORION

Organizatorzy podają też szczegóły, które mogą okazać się istotne dla osób planujących udział w wydarzeniu, zwłaszcza że w budynku trwa remont.

  • Data i godzina: 26 kwietnia, godz. 18:00
  • Miejsce: Dom Kultury ORION, ul. Egipska 7
  • Wstęp: wolny
  • Film: „Dodek na Froncie”
  • Zgłoszenia potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami: do 23 kwietnia
  • Kontakt: 696 359 063 lub [email protected]

Wejście do Domu Kultury ORION jest teraz prowadzone z boku budynku, po zewnętrznych schodach na patio na piętrze. To ważna informacja, bo na miejscu łatwo przeoczyć właściwe dojście, a przy wydarzeniach otwartych dla publiczności takie detale oszczędzają niepotrzebnego biegania wokół budynku.

na podstawie: Urząd Dzielnicy Praga Południe.