Na Targówku otwarto nowoczesne centrum wsparcia dla osób z niepełnosprawnością

Na Targówku otwarto nowoczesne centrum, które odmieni życie osób z niepełnosprawnością intelektualną. To miejsce pełne zieleni, innowacji i wsparcia, gdzie każdy może poczuć się bezpiecznie i rozwijać swoje umiejętności.
- Nowa przestrzeń wsparcia dla mieszkańców Targówka z niepełnosprawnościami
- Targówek zyskał zieloną oazę pełną możliwości rehabilitacji i integracji
- Uroczyste otwarcie zgromadziło ważne postaci ze świata polityki i lokalnych instytucji
Nowa przestrzeń wsparcia dla mieszkańców Targówka z niepełnosprawnościami
W sercu Targówka powstała wyjątkowa placówka dedykowana osobom dorosłym z niepełnosprawnością intelektualną. Budynek o trzech kondygnacjach, zaprojektowany tak, by zapewnić komfort i bezpieczeństwo, pomieści 46 stałych mieszkańców oraz 30 osób korzystających z opieki dziennej. Inwestycja o wartości ponad 26 milionów złotych to ogromny krok w kierunku poprawy jakości życia tej grupy społecznej.
W nowym obiekcie znalazły się między innymi Dom Pomocy Społecznej, który stanowi codzienną przystań dla podopiecznych, oraz Ośrodek Opieki Wytchnieniowej – miejsce wsparcia dla rodzin i opiekunów. Dodatkowo dostępne są mieszkania treningowe i chronione, które pomagają mieszkańcom stawiać pierwsze kroki ku samodzielności.
Targówek zyskał zieloną oazę pełną możliwości rehabilitacji i integracji
Otoczenie budynku to prawdziwa oaza spokoju – liczne ogrody tematyczne, w tym sensoryczny, alpejski oraz deszczowy, tworzą przestrzeń do relaksu i spotkań z bliskimi. Dzięki zastosowaniu ekologicznych rozwiązań, takich jak system zbierania wody deszczowej do podlewania roślin, centrum jest przyjazne środowisku.
Wewnątrz znajdują się specjalistyczne pracownie tematyczne oraz sala teatralna, która pozwala na rozwijanie talentów artystycznych. Strefa sportowa wyposażona w siłownię plenerową i boisko wielofunkcyjne zachęca do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Co więcej, planowane jest stworzenie kina plenerowego – kolejnego miejsca integracji i rozrywki dla mieszkańców.
Uroczyste otwarcie zgromadziło ważne postaci ze świata polityki i lokalnych instytucji
Podczas oficjalnej inauguracji Centrum Wsparcia Społecznego “Na Targówku” nie zabrakło występów artystycznych przygotowanych przez uczestników zajęć. Wydarzenie zaszczycili swoją obecnością m.in. Jacek Wiśnicki – Wiceprezydent Warszawy, przedstawiciele Rady m.st. Warszawy oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Dzielnicę reprezentowały zastępczynie burmistrza Katarzyna Górska-Manczenko i Małgorzata Kwiatkowska wraz z radnymi oraz przedstawicielami lokalnych instytucji takich jak Ośrodek Pomocy Społecznej czy Dom Kultury Świt. Wszystkim gościom towarzyszyła atmosfera radości i nadziei na lepsze jutro dla podopiecznych centrum.
„Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na otwarcie tego szczególnego miejsca na mapie dzielnicy – takiej energii i radości życzymy wszystkim korzystającym z Centrum każdego dnia.” – podkreślili organizatorzy wydarzenia.
Na podstawie: Urząd Dzielnicy Targówek
Autor: krystian