Zgromadzenie na placu Zamkowym: utrudnienia w ruchu i zmiany w komunikacji
We wtorek, 4 czerwca, na placu Zamkowym odbędzie się duże zgromadzenie publiczne. W związku z tym, mieszkańcy i podróżni muszą przygotować się na zmiany w ruchu drogowym oraz kursowaniu komunikacji miejskiej. Przewidywane są również czasowe zamknięcia niektórych ulic.
  1. Zmiany w kursowaniu Warszawskiego Transportu Publicznego.
  2. Zgromadzenie od godziny 17:00 do 19:00.
  3. Objazdy dla autobusów i tramwajów.
  4. Możliwe utrudnienia na Miodowej i Krakowskim Przedmieściu.

W godzinach popołudniowych, od 17:00 do 19:00, plac Zamkowy będzie miejscem zgromadzenia publicznego. Organizatorzy przewidują, że w tym czasie na centralnym placu miasta zbierze się duża liczba uczestników, co może wpłynąć na poruszanie się po okolicznych ulicach.

Ruch drogowy na ulicach Miodowej i Krakowskim Przedmieściu może zostać wstrzymany, co wymusi objazdy dla kursujących tamtędy autobusów. Linie 116, 178, 180, 503 i 518 będą kierowane na trasy objazdowe przez ulicę Kapucyńską i aleję "Solidarności". Autobusy linii 128 i 175 zmienią swoje trasy tylko w kierunku Szczęśliwic i Lotniska Chopina, natomiast linia 222 będzie kursować przez plac Piłsudskiego.

Podróżni korzystający z tramwajów również muszą liczyć się z utrudnieniami. Linie 4 i 20 będą kierowane na most Gdański, a linie 13, 23 i 26 zostaną podzielone na dwie części: linia 13 dojedzie do placu Narutowicza albo Ratuszowej-Zoo, linia 23 do Metra Marymont albo Dworca Wschodniego, a linia 26 do Metra Marymont albo Ratuszowej-Zoo.

Objazdy dla autobusów

Autobusy linii 160 i 190 również zmienią swoje trasy. Linia 160 będzie zawracać na wysokości Dworca Wileńskiego, natomiast linia 190 dojedzie do placu Bankowego, a od strony Marek tylko do skrzyżowania alei "Solidarności" z Targową, zawracając na wysokości ulicy Ząbkowskiej.

Wszystkie zmiany w kursowaniu pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego będą na bieżąco monitorowane przez służby miejskie. Policjanci będą decydować o zamykaniu ulic w zależności od natężenia ruchu i liczby uczestników zgromadzenia. Mieszkańcy mogą śledzić aktualne informacje o zmianach na stronach internetowych miasta oraz w aplikacji 19115, która oferuje bezpłatne powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu.

Organizatorzy zgromadzenia proszą, aby osoby planujące podróż w okolicach placu Zamkowego w godzinach popołudniowych uwzględniły możliwe opóźnienia i utrudnienia w ruchu. Zaleca się korzystanie z alternatywnych tras oraz śledzenie komunikatów dotyczących zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej.


Według informacji z: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy