Remont Bluszczańskiej na Mokotowie - utrudnienia i objazdy przed modernizacją

Na Mokotowie rozpoczyna się seria prac drogowych, które mają odmienić fragment jednej z lokalnych arterii. W Warszawie mieszkańcy zauważą zmiany w organizacji ruchu i krótkie zamknięcia jezdni, a inwestycja powstała dzięki głosom z Budżetu Obywatelskiego. Roboty zapowiadają intensywne dni na miejscu, zwłaszcza podczas układania nowej nawierzchni.
- Prace na ulicy Bluszczańskiej - zakres i skąd pieniądze na modernizację
- Objazdy w Warszawie i czego oczekiwać w trakcie zamknięć
Prace na ulicy Bluszczańskiej - zakres i skąd pieniądze na modernizację
Roboty obejmą wskazany odcinek ulicy Bluszczańskiej na Mokotowie i mają poprawić jakość jezdni oraz komfort przejazdu. Inwestycja została wybrana w ramach Budżetu Obywatelskiego po głosowaniu mieszkańców, a jej wykonanie ma unowocześnić jedną z ważniejszych lokalnych tras. W trakcie robót skrzyżowania z ulicami Pułku AK „Waligóra” oraz Grupy AK „Północ” będą pozostawały przejezdne, by zapewnić dojazd do posesji i ograniczyć niedogodności dla okolicznych mieszkańców.
“Największe utrudnienia pojawią się na finałowym etapie inwestycji – podczas układania nowej warstwy asfaltu przejazd będzie całkowicie wstrzymany na kilka godzin. Warto w tym czasie uwzględnić możliwe spowolnienia i odpowiednio zaplanować alternatywną trasę”
— Rafał Miastowski, Burmistrz Dzielnicy
Objazdy w Warszawie i czego oczekiwać w trakcie zamknięć
Aby zmniejszyć korki, przygotowano trasy objazdowe poprowadzone ulicą Batalionu AK „Bałtyk”, aleją Polski Walczącej oraz ulicą Grupy AK „Północ”. Kierowcy powinni korzystać z tych alternatyw zwłaszcza w godzinach natężonego ruchu, a podczas prac asfaltowych liczyć się z całkowitym wstrzymaniem przejazdu na kilka godzin. Prace rozpoczną się wczesnym rankiem 4 grudnia, kiedy nastąpi czasowe zamknięcie fragmentu Bluszczańskiej od godziny 7:00, a przy sprzyjających warunkach pogodowych zakończenie zaplanowano do 20 grudnia do godziny 16:00.
“Warto pamiętać o planowanych utrudnieniach, ale jeszcze bardziej – o pozytywnych efektach, które odczują wszyscy korzystający z tej drogi”
— Rafał Miastowski, Burmistrz Dzielnicy
Dla porządku: to Dzielnica Mokotów koordynuje roboty i organizację ruchu na tym odcinku.
Mieszkaniec ulicy Bluszczańskiej lub osoba dojeżdżająca tam na co dzień powinna teraz zaplanować wizyty i dojazdy uwzględniając objazdy oraz możliwość krótkotrwałego całkowitego zamknięcia jezdni podczas układania asfaltu. Przydatne będzie wcześniejsze sprawdzenie tras dojazdu, odrobinę cierpliwości w dniach prac oraz korzystanie z przejezdnych skrzyżowań, które pozostaną dostępne dla ruchu. Remont ma przynieść wyraźne polepszenie stanu drogi i większy komfort jazdy po zakończeniu robót.
na podstawie: UM Warszawa Mokotów.
Ostatnie Artykuły

Piętnaście książek w finale warszawskiej nagrody. Jury postawiło na zaskoczenia

Erasmus+ w szkolnych korytarzach. Konferencja pokazała efekty mobilności

W KSP wyłonili najlepszych policjantów drogówki - tylko dwaj jadą dalej

Majówka w Warszawie pod znakiem marszów, biegu i zamkniętego Traktu Królewskiego

Majówka w MNW - kiedy wejść za darmo i które oddziały będą otwarte

Bocian Klekosław szuka drogi do Polski. Na Pradze-Południe będzie poranek dla dzieci

Polana w Lesie Kabackim pod lupą służb przed majówką

Fotoradar na Grochowskiej już stoi. Skrzyżowanie czeka większa zmiana

Na Jeziorku Kamionkowskim szykują regaty Optimist. Miejsca mogą zniknąć szybko

Plenerowa pracownia malarstwa wraca do Parku Polińskiego

Mali recytatorzy porwali jury – wiersze zabrzmiały zaskakująco dojrzale

Na Połczyńskiej rusza frezowanie. Nocne roboty przed majówką

7 ton narkotyków i broń w garażach - policja zatrzymała grupę 32-45 lat

