Miłośnik ekskluzywnych perfum z Gruzji złapany na Pradze-Północ
Nietypowy złodziej perfum zatrzymany na Pradze-Północ
  1. Młody Gruzin, pasjonat ekskluzywnych perfum, wpadł w ręce straży miejskiej i policji.
  2. Zatrzymanie nastąpiło 8 kwietnia, gdy próbował ukraść perfumy w centrum handlowym.
  3. Zgromadzone dowody wskazują, że nie była to jego pierwsza kradzież; dokonywał ich w całej Polsce.
  4. Najwyższa wartość ukradzionego przez niego towaru sięgnęła blisko 1 700 zł we Wrocławiu.

W centrum Pragi-Północ, przy zbiegu Targowej i al. Solidarności, młody mężczyzna z Gruzji został zatrzymany przez funkcjonariuszy straży miejskiej i policji. Do akcji doszło 8 kwietnia, około godziny 15, po otrzymaniu informacji od pracownika ochrony jednego z centrów handlowych. Zgłoszenie dotyczyło 26-letniego złodzieja, który na terenie perfumerii próbował przywłaszczyć sobie perfumy o wartości 1 175 zł.

W toku dalszego postępowania wyszło na jaw, że zatrzymany nie był na swojej pierwszej "wyprawie". Zgromadzony materiał dowodowy wskazał na jego udział w podobnych zdarzeniach w różnych miastach Polski, w tym przy Dworcu Centralnym w Warszawie, a także w Katowicach i Wrocławiu. W tym ostatnim przypadku, wartość skradzionego towaru osiągnęła rekordową sumę blisko 1 700 zł.

Historia zatrzymanego, którego ekskluzywne gusty doprowadziły do serii kradzieży, wywołuje liczne dyskusje wśród mieszkańców. Podnoszone są kwestie bezpieczeństwa w miejscach publicznych oraz skuteczności systemów ochrony przed tego typu zdarzeniami. Zatrzymanie złodzieja-podróżnika mocno rezonuje w lokalnej społeczności, przypominając o ciągłej potrzebie czujności oraz współpracy z organami ścigania w zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim obywatelom.


Na podst. Straż Miejska Warszawa