Czujność i doświadczenie policjantów wydziału ruchu drogowego doprowadziła do zatrzymania poszukiwanego 33-latka, który kierował w stanie po użyciu alkoholu i środków odurzających. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy. Posiadał natomiast 4 obowiązujące zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jak by tego było mało, 33- letnia pasażerka była poszukiwana i posiadała środki odurzające.

Policjanci drogówki dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Często powodem podejmowanych przez nich kontroli jest zbyt wysoka prędkość lub popełnione wykroczenie. Czasem podjęcie kontroli jest podyktowane tzw. „policyjnym instynktem”. Tak było tym razem.

Podczas patrolowania jednej z ulic Józefowa policjanci zauważyli kierowcę Fiata. Mężczyzna zwrócił na siebie uwagę, ponieważ ten zachowywał się nienaturalnie i niepewnie. „Policyjny instynkt” podpowiedział funkcjonariuszom by skontrolować kierowcę. Już na początku policjanci wyczuli woń alkoholu okazało się, że mężczyzna wydmuchał 0.21 promila. Policjantom nadal nie dawało spokoju nienaturalne zachowanie 33- latka, postanowili przebadać go na zawartość środków odurzających w organizmie, wynik był pozytywny.

To jednak nie koniec niespodzianek jakie czekały na policjantów. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych bazach danych okazało się, że posiada 4 aktywne sądowe zakazy kierowania pojazdem. 33-latka poszukiwał Sąd Rejonowy dla Warszawy Praga Południe oraz Sąd Rejonowy w Wołominie do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna był również poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową Praga Południe oraz Prokuraturę Rejonową Warszawa-Wola do ustalenia miejsca pobytu.

Po kierowcy przyszedł czas na sprawdzenie pasażerki. 33-letnia kobieta była poszukiwana do ustalenia miejsca pobytu przez Prokuraturę Rejonową w Otwocku. Policjanci przy kobiecie ujawnili zawiniątko z białym proszkiem. Po sprawdzeniu okazało się, że jest to metamfetamina o wadze prawie 3g. Oboje zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnych cel.  

Mężczyzna usłyszał zarzuty z art. 178a k.k., grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 33- latek przyznał się do zarzucanego mu czynu, ale odmówił składania wyjaśnień, najbliższe 6 miesięcy spędzi w areszcie.

Kobieta usłyszała zarzuty posiadania środków odurzających, za które grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności. 33-latka nie przyznała się do winy i odmówiła składania wyjaśnień.

To już kolejny przykład działań otwockiej drogówki, która eliminuje piratów drogowych stwarzających realne zagrożenie na drodze.

Pomagamy i chronimy!

sierż. szt. Patryk Domarecki/JW