Jak Legia przygotowuje się do rundy wiosennej?

Legia Warszawa jest jednym z najbardziej znanych i jednocześnie najbardziej utytułowanych zespołów w historii polskiego futbolu. Wielokrotni zdobywcy tytułów Mistrza Polski, Pucharu Polski oraz Superpucharu Polski, uczestnicy rozgrywek Ligi Mistrzów i Pucharu UEFA po raz kolejny mają szansę na zdobycie najwyższych laurów i przystąpienie do uczestnictwa w turniejach rangi międzynarodowej. Drużyna legii Warszawa zakończyła bowiem rozgrywki rundy jesiennej na wysokim- drugim miejscu- z trzema punktami straty do lidera ligi.

Po zakończeniu sezonu zimowego piłkarze klubu otrzymali dwutygodniowe urlopy, podczas których regenerowali się fizycznie, spędzali czas z najbliższymi i rodziną. Już pierwszego grudnia zawodnicy powrócili do regularnych treningów, jakie zaplanowane zostały w specjalistycznym ośrodku- Legia Training Centre, w którym piłkarze klubu mają pełen dostęp do zaplecza treningowo- regeneracyjnego, medycznego i lekarskiego.

Pierwszy etap przygotowań- grudzień

Na dzień 5 grudnia zaplanowano pierwszy z serii sparingów z pierwszoligowym GKS-em Tychy. legioniści- pomimo przewagi technicznej oraz w posiadaniu piłki- schodzili z boiska po 45 minutach gry w Warszawie przegrywając 0:1. Kolejna jednak połowa- do której trener warszawiaków zadysponował drugą jedenastkę- przyniosła legionistom 3 bramki- sparing zakończył się wynikiem 3:1 dla Legii Warszawa.

Po regeneracji i treningach w centrum szkoleniowym piłkarze Legii 10 grudnia przystąpili do kolejnego meczu kontrolnego. Ich sparingowym rywalem był drugoligowy Motor Lublin. Pierwsza i druga połowa meczu rozgrywane były pod dyktando legionistów, którzy wywalczyli zwycięstwo czterema bramkami, przy jednoczesnym braku strat w golach. W drugiej połowie szkoleniowiec Legii dokonał całkowitej wymiany składu- rotacja dotyczyła 10 zawodników.

Czy Legia będzie gotowa na ligowe zmagania? Z całą pewnością na jej spotkania będą dostępne zaklady bukmacherskie online.

Drugi etap przygotowań- styczeń

Od 6 stycznia zawodnicy Legi Warszawa rozpoczęli obóz szkoleniowy w Belek- jednym z większych ośrodków treningowych w Turcji. W czasie trwania zgrupowania szkoleniowcy zaplanowali odbycie 3 sparingów. Pierwszy z nich- z zajmującą ostatnie miejsce w tabeli ligi azerskiej (więc obiektywnie słabo prezentującym się zespołem na tle legionistów) Sabail FC zakończył się niewątpliwą porażka, jaką było wywalczenie jedynie dwubramkowego remisu. Kolejnym starciem było spotkanie z węgierskim Mezőkövesd-Zsóry (aktualnie dziewiąta drużyna ligi węgierskiej) które w niekorzystnych do rozgrywania jakiegokolwiek spotkania zakończone zostało bezbramkowym remisem. Dwa potkania, jakie sztab szkoleniowy legionistów zaplanował na 15 stycznie zakończyły się zwycięzcami wiceliderów ekstraligi. Legia Warszawa pokonała niemiecki czwarto ligowy Chemnitzer FC- 3:2, tym samym wynikiem zakończyło się również zaplanowane na późne popołudnie towarzyskie spotkanie sparingowe z- aktualnie 4 w serbskiej Super Lidzie- zespołem FK Čukarički.

17 stycznia rozpoczynają się ponowne treningi w ośrodku szkolenia Legia Training Center, podczas których analizowane będą informacje zgromadzone podczas odbytych sparingów, przygotowywana będzie taktyka na najbliższe spotkania ligowe i pucharowe.

Lekki start rundy wiosennej

Oficjalny start rundy wiosennej zaplanowano na 27 stycznia 2023 roku. Już kolejnego dnia zespół Legii Warszawa zmierzy się w swoim pierwszym po zimowym okresie przygotowawczym meczu z Koroną Kielce, która po rundzie jesiennej znajduje się w strefie spadkowej- zajmując przedostatnie miejsce w tabeli ligowej.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018.