Co warto wiedzieć o sprzątaniu biur?

Wiele przedsiębiorców zleca sprzątanie biur firmom zewnętrznym. Nic dziwnego, gdyż czyste biuro jest wizytówką – pełni funkcję reprezentacyjną przed klientami, ale też nowymi i stałymi pracownikami. W końcu każdy chce czuć się dobrze w miejscu pracy. Stan czystości pomieszczeń biurowych mówi dużo o firmie, dlatego warto rozważyć zlecenie usług sprzątających.

Dlaczego warto zadbać o czystość w biurze?

Dobry wizerunek firmy zaczyna się już od progu. Najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Dbamy o dekoracje – na przykład o obrazy, o dywaniki, o czcionkę napisów umieszczonych na ścianie z czołowymi dewizami firmy, o fikuśne kwiaty czy wazoniki. Wszystko to ma zachęcić potencjalnego klienta do skorzystania z naszych usług i zawiązania długotrwałej współpracy. Dobrze też, aby w pracownicy czuli się komfortowo w przyjaznych warunkach pracy i byli dumni z miejsca, do którego codziennie przychodzą. Sprzątanie biur Warszawa może okazać się zbawienne, jeśli potrzebujemy zadbać o czystość, jednocześnie bez zatrudniania swojego personelu, któremu musielibyśmy wypłacać wynagrodzenia za każdy dzień usług.

Na czym polegają usługi sprzątające?

Firmy sprzątające nie narzucają swych usług, raczej dopasowują je do życzeń klienta. Z tego powodu możemy skorzystać z usługi jednorazowo, ale możemy też skusić się na regularne odwiedziny ekip sprzątających – co tydzień lub kilka razy w tygodniu, w zależności od indywidualnych wymagań. Kliknij tutaj, by dostosować swój harmonogram pracy firmy do usług świadczonych przez firmy sprzątające. Warto też wiedzieć, że zlecenie uporządkowania biura osobom z zewnątrz przekłada się na niższe koszty, niż w ptrzypadku gdybyśmy chcieli zatrudnić własny personel. Otóż dobre firmy sprzątające posiadają własne środki czystości i własne akcesoria, a ich zużycie wliczone jest w cenę usługi. Wachlarz usług powinien obejmować czyszczenie pomieszczeń socjalnych, toalet oraz pomieszczeń biurowych, w tym trudno dostępnych miejsc oraz dostarczanie artykułów takich jak mydło czy papier, opróżnianie koszy na śmieci czy podlewanie kwiatów.

Zalety firm sprzątających

Wymieńmy pokrótce zalety firm zajmujących się profesjonalnym sprzątaniem:

  • Profesjonalne świadczenie usług;
  • Doświadczony i wykwalifikowany personel;
  • Własne, certyfikowane środki i akcesoria sprzątające;
  • Elastyczny grafik firm sprzątających dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta;
  • Niższe ceny w przypadku zlecenia sprzątania osobom z zewnątrz niż zatrudnienie własnego personelu.

Czy to na pewno konieczne?

Ktoś powie, że przecież jest to tylko sprzątanie i każdy potrafi to robić. Otóż nie. W końcu nie zapominajmy, że samo użycie konkretnych środków chemicznych musi odbyć się za pozwoleniem zleceniodawcy i przy wiedzy o potencjalnych przeciwwskazaniach ze strony pracowników biura na przykład uczulenia na określone detergenty.

Zatem czym kierować się przy wyborze firmy? Wbrew pozorom wybór może okazać się dość trudny, zwłaszcza jeśli decydujemy się na takie usługi po raz pierwszy. Sprawdźmy, jak długo firma działa na rynku pracy, jak oceniają ją klienci oraz, w rozmowie z nią, jakimi posługuje się środkami czystości.