Zakupy spożywcze online z aplikacją InPost Fresh – dlaczego warto?

Na rynku powstaje obecnie wiele aplikacji, które swoimi funkcjonalnościami próbują spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Jedną z bardziej przydatnych, z jakimi można się spotkać, jest aplikacja do zamawiania zakupów spożywczych online – InPost Fresh. Dlaczego warto z niej korzystać?

Aplikacja InPost Fresh – co to jest i jak działa?

InPost znany jest z szerokiej oferty swoich usług logistycznych w Polsce i na świecie. Firma postanowiła poszerzyć swój obszar działań o dostawy żywności online. W tym celu powstała specjalna aplikacja InPost Fresh, która dostarcza zakupy pod same drzwi. Pokazuje bogatą ofertę produktów spożywczych z asortymentu sieci Carrefour oraz Makro.

Aby skorzystać z programu InPost Fresh na urządzeniu mobilnym, w pierwszej kolejności należy pobrać aplikację na smartfona i się zarejestrować. Rejestracja zajmuje tylko kilka minut, a już po pierwszym zalogowaniu można korzystać ze wszystkich funkcji oprogramowania. Dzięki aplikacji można kupować jedzenie zarówno z dostawą tego samego dnia, jak i w innym dogodnym terminie.

Następnym krokiem jest określenie daty, kiedy zakupy mają być dostarczone. Kolejnym wyborem, jaki wirtualny konsument musi dokonać w aplikacji, jest wybór sklepu, z którego chciałby złożyć swoje zamówienie. Po wyborze sklepu i produktów można przystąpić do ostatniego etapu składania zamówienia, czyli płatności. W aplikacji InPost Fresh można dokonać płatności na trzy różne sposoby. Warianty, jakie można zauważyć podczas próby zapłaty, to płatność online, BLIK czy też zapłata kartą lub BLIK-iem w momencie znalezienia się kuriera pod drzwiami. Po dokonaniu płatności w aplikacji można śledzić zamówienie i kontrolować czas, w jakim kurier pojawi się pod wskazanym adresem.

W jaki sposób zakupy spożywcze trafiają do klienta?

Cały proces logistyczny opiera się na latach doświadczenia firmy InPost. Aplikacja wyróżnia się na rynku współpracą z firmami, które nie zawsze były ogólnodostępne dla przeciętnego użytkownika internetu czy też zwykłego tradycyjnego konsumenta. To dlatego, że partnerzy InPost Fresh, którzy wydają do transportu artykuły spożywcze, to między innymi hurtownie. Jeszcze nie tak dawno warunkiem, jaki trzeba było spełnić, aby zrobić zakupy w hurtowniach gastronomicznych, było posiadanie własnej firmy. Aktualnie, dzięki łańcuchowi logistycznemu InPost, każdy użytkownik internetu ma dostęp do zakupienia produktów spożywczych z magazynu online.

Zalety robienia zakupów spożywczych online

Przez intensywny i dynamiczny tryb życia wiele osób nie znajduje czasu na wizyty w marketach w ciągu dnia. Zakupy spożywcze online z dowozem pozwalają na powierzenie listy potrzebnych produktów doświadczonym kurierom z InPost Fresh, przez co odzyskany czas można przeznaczyć na dowolne inne obowiązki, odpoczynek czy hobby. Duży asortyment sprawia, że można zamówić praktycznie wszystko. Od mięs, przez ryby i nabiał, aż po świeże warzywa i owoce – dzięki flocie kurierskiej przystosowanej do przewozu artykułów spożywczych w specjalnych lodówko-zamrażarkach, produkty zawsze zachowują swoją świeżość w transporcie. Niewątpliwym atutem robienia zakupów spożywczych online jest możliwość korzystania ze zniżek. W aplikacji InPost Fresh możesz zaoszczędzić nawet do 100 złotych korzystając chociażby z kuponów promocyjnych. Wystarczy wpisać odpowiedni kod podany na stronie InPost Fresh, a zniżka naliczy się sama.