Porównywarka OC - 3 powody dla których warto z niej korzystać

Każdy klient, przed którym stoi decyzja dotycząca wyboru ubezpieczenia OC, nie ma łatwego zadania. Na rynku dostępnych jest wiele ofert, które w większości są konkurencyjne. Porównywanie dużej ilości towarzystw ubezpieczeniowych jest niezwykle czasochłonne i wiąże się z koniecznością odwiedzenia wielu placówek. Lepiej w takim przypadku sprawdzi się porównywarka OC. Dlaczego warto z niej korzystać? Podpowiadamy.

Dlaczego warto korzystać z porównywarki OC?

Pierwszym argumentem przemawiającym za korzystaniem z narzędzia, jakim jest porównywarka OC jest komfort takich zakupów. Wybierając Internet możemy je realizować z dowolnego miejsca na świecie i w dodatku korzystając nie tylko z komputera, lecz nawet z tableta bądź smartfonów. Większość kalkulatorów jest bowiem dostosowana do prawidłowego wyświetlania się na urządzeniach mobilnych. Po wyliczeniu odpowiedniej składki mamy szczegółowy wgląd w konkretne podpunkty oferty. Niektóre towarzystwa oferują także konsultacje telefoniczne.

Konkurencyjne ceny tyczą się także nowych klientów. Wielu ubezpieczycieli korzysta z tej okazji i kusi atrakcyjnymi ofertami na start. Jest to prosty i skuteczny chwyt marketingowy, w którym obniża się cenę dla potencjalnego klienta tak, aby przekonać go do siebie. Towarzystwa liczą na zadowolenie nowych osób i przedłużanie umów na kolejne lata, co będzie korzystne dla obu stron. Ubezpieczyciel będzie pobierał stałą opłatę od klienta, a on z kolei będzie mógł cieszyć się chronionym mieniem.

Różnorodność cen dla każdego kierowcy

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych ustala ryzyko wystąpienia ewentualnej szkody na różne sposoby. Przy wycenie brana jest pod uwagę taka zmienna, jak średni roczny przebieg, liczba przewożonych dzieci, a nawet stan cywilny właściciela samochodu. Inni z kolei ograniczają się tylko do pojemności silnika oraz jego mocy. Z tego powodu każda firma może zaproponować inną cenę oferowanej polisy. Różnice wynoszą nieraz nawet do 100%. Wynika to z faktu, iż ubezpieczyciele preferują kierowców o różnym wieku i stażu prawa jazdy.

Rynek ubezpieczeń zmienia się z dnia na dzień. Ceny ofert również temu podlegają, ponieważ firmy solidarnie podnoszą stawki podstawowe. Z tego powodu warto jest korzystać z porównywarek OC, które na bieżąco monitorują kwoty. Dzięki temu nie przegapimy najkorzystniejszej dla nas oferty i nie przepłacimy za polisę. Niektóre z nich mają możliwość śledzenia w czasie rzeczywistym takich ofert, co dodatkowo podnosi szansę na dobrą kwotę.