Dziecięce kluby szachowe w Warszawie. Gdzie zapisać dziecko na szachy w Warszawie?

W stolicy nie brakuje różnego typu firm, w tym również klubów szachowych. Mieszkasz w Warszawie i chcesz zapisać dziecko na naukę gry w szachy? Z naszego poradnika dowiesz się, jakie kluby działają na terenie miasta i czym się charakteryzują.

Jakie kluby szachowe działają w Warszawie?

Zapewne nikogo nie zdziwi fakt, że w Warszawie działa najwięcej klubów szachowych. To największe miasto, ale i stolica Polski. To właśnie w Warszawie mieści się siedziba Polskiego Związku Szachowego. Jest zapotrzebowanie, więc i klubów szachowych jest wiele do wyboru. Jak je wyszukać? Wszystkie kluby szachowe w Warszawie zebrał w jednym miejscu www.klubszachowy.pl, zamieszczając na stronie ich wizytówki z najważniejszymi informacjami, w tym danymi do kontaktu. Dzięki temu znacznie łatwiej wybrać organizację, która działa w pobliżu miejsca zamieszkania oraz się z nią skontaktować. Czasami to właśnie kwestia dojazdu jest tą najważniejszą. A jakie znane kluby szachowe działają w stolicy?

Dziecięce kluby szachowe w Warszawie

Szukając w Warszawie klubu szachowego, do którego można zapisać dziecko, warto wziąć pod uwagę Uczniowski Klub Sportowy SPARTA Białołęka. Choć stowarzyszenie założyli nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 154 i klub kieruje swoją ofertę głównie do uczniów szkoły, to oczywiście nie zamyka się na dzieci spoza placówki.

Drugim klubem szachowym w Warszawie, którego oferta jest godna uwagi, jest UKS Czternastka. Jest to jedyny klub działający na terenie dzielnicy Ursus. Zajęcia szachowe odbywają się w Domu Kultury Kolorowa i w Szkole nr 14 w Ursusie. Dołączyć do zespołu mogą już dzieci w wieku przedszkolnym.

Trzecim klubem szachowym, który działa na terenie miasta Warszawa i warto o nim napisać nieco więcej, jest Klub Szachowy Polonia Warszawa. Jego siedziba mieści się przy ulicy Konwiktorskiej 6. Działa tam również Fundacja. Obie instytucje prowadzą szkółkę szachową. Zajęcia szachowe skierowane są do dzieci w wieku 6-12 lat, niezależnie od przynależności klubowej czy braku przynależności do konkretnego klubu. Nie są dofinansowywane ze środków publicznych.

Nie sposób opisać w ten sposób wszystkich klubów szachowych działających w stolicy. Prawda jest jednak taka, że niemalże wszystkie organizacje, które zebrano na wyżej wspomnianej stronie, kierują swoją ofertę do dzieci. To w dużej mierze uczniowskie kluby sportowe. Warto sprawdzić w okolicznych szkołach, czy nie ma klubu szachowego godnego uwagi.

Stołeczne kluby szachowe – który wybrać?

Choć w Warszawie jest tak wiele klubów szachowych, to jak się okazuje, nie ma ani jednego, który startowałby w ekstralidze szachowej. Jednak to, co jest przedmiotem zainteresowania, czyli nauka gry dla najmłodszych, odbywa się w wielu tego typu organizacjach. Tak więc szukając dziecięcego klubu szachowego, ma się bardzo duży wybór. A czym się kierować? Na co zwrócić uwagę? Właściwie nie ma na to jednej odpowiedzi. Dla jednych będzie to bliskość klubu od miejsca zamieszkania, dla innych częstotliwość zajęć, a jeszcze inni zwrócą uwagę na kadrę trenerską.

Niezależnie od pobudek, każdy wybór będzie dobrym. Nauka gry w szachy ma pozytywny wpływ na rozwój najmłodszych. Zapisując pociechę do klubu szachowego, można tylko zyskać. Mieszkając w Warszawie, ma się tę przewagę, że jest wiele klubów szachowych do wyboru. Tym bardziej jest to zachęta, by postawić na tego typu zajęcia dodatkowe dla dziecka.