Kim jest wirtualna asystentka?

Wirtualna asystenta to coraz popularniejszy zawód, który budzi zainteresowanie wśród osób chcących pracować zdalnie. W wyniku przenoszenia wielu zadań do wirtualnej przestrzeni niezwykle często decyzja o skorzystaniu z usług tych specjalistów stanowi najlepsze rozwiązanie, służące wspieraniu dynamicznego rozwoju firmy. Kim jest wirtualna asystentka i czy warto zdecydować się na pracę w tym zawodzie?

Wirtualna asystentka - kto to?

Wirtualna asystenta jest osobą, która zajmuje się codziennym wsparciem podczas wykonywania zadań w różnych firmach. Osoby pracujące w tym zawodzie świadczą usługi w internecie, wspomagając zleceniodawcę w obowiązkach wchodzących w zakres zarządzania firmą. Charakterystyczną cechą wirtualnej asystentki jest jej działanie online, które możemy zaobserwować w różnych aspektach funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Kto to wirtualna asystentka i w jaki sposób się z nią rozliczyć?

Rozliczanie się z wirtualną asystentką może odbywać poprzez wykupienie pakietu godzin, przez które zatrudniona osoba wykonuje powierzone jej zadania. Istnieje możliwość wypłacania takiej osobie wynagrodzenia w postaci ryczałtu, określając konkretne obowiązki bądź podpisując umowę cywilno-prawną lub umowę o pracę. Jednak najczęściej możemy spotkać się w tym zawodzie z freelancingiem, czyli niezależnym działaniem wirtualnych asystentów.

Koszt wynikający z zatrudnienia wirtualnej asystentki może wynieść od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za godzinę pracy. Poszukując odpowiedniej osoby, warto zajrzeć na dedykowane portale, gdzie ogłaszają się konkretni pracownicy. Wirtualna recepcja w brella.pl to wspaniałe rozwiązanie, z którego możemy skorzystać, kiedy będziemy potrzebowali zlecić wykonanie określonych czynności profesjonalistom. To umożliwi nam odciążenie się od nadmiaru obowiązku i skupienie na najważniejszych aspektach działania firmy.

Wirtualna asystentka - jakie usługi świadczy?

Decydując się na skorzystanie z usług wirtualnej asystentki, powinniśmy zdawać sobie sprawę z zadań, jakie możemy takiej osobie powierzyć. Jej obowiązki mogą obejmować naprawdę szeroki zakres. Wśród nich wymienia się czynności składające się na pomoc w prowadzeniu spraw biurowych - wypełnianie dokumentacji, tworzenie raportów i statystyk, a także odbieranie telefonów czy prowadzenie kalendarza spotkań oraz grafiku. Praca wirtualnej asystentki może obejmować także prowadzenie kanałów społecznościowych bądź tworzenie treści na strony. Do działań pracownika obejmującego to stanowisko możemy zaliczyć również zadania prowadzone na rzecz marketingu cyfrowego, a także obsługi sklepu internetowego.

Tak szeroki zakres usług pozwala na sprawne i skuteczne oddelegowanie pewnych obowiązków profesjonalnej osobie, dzięki czemu możemy skupić się na głównych zadaniach, które są dla nas priorytetowe.

Czy warto skorzystać z usług wirtualnej asystentki?

Skorzystanie z usług wirtualnej asystentki niesie za sobą wiele korzyści, o których warto wiedzieć przed podjęciem decyzji. Jest to wspaniały pomysł, kiedy nie chcemy zatrudniać pełnoetatowego pracownika, a potrzebujemy jedynie doraźnej pomocy w przypadku niektórych zadań. Skorzystanie z usług wirtualnej asystentki będzie również dobrym rozwiązaniem w sytuacji, w której podejmujemy się czasowego projektu i nie chcemy w związku z tym tworzyć nowego, stałego miejsca pracy.

Zatrudnienie wirtualnej asystentki wiąże się również z większą elastycznością, zwłaszcza w przypadku zaangażowania jej w pomoc w konkretnych godzinach pracy. Znalezienie kompetentnej osoby nie jest trudne pod warunkiem, że skorzystamy z ofert widniejących na profesjonalnym portalu, umożliwiającym nam zatrudnienie rzetelnego pracownika. Są to doświadczone oraz posiadające odpowiednią wiedzę asystenci, których pomoc będzie nieoceniona w codziennym funkcjonowaniu firmy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak możesz zostać wirtualną asystentką, koniecznie zapoznaj się z artykułem umieszczonym pod linkiem https://www.nashka.pl/porady/jak-zostac-wirtualna-asystentka/, gdzie znajdziesz wszelkie potrzebne informacje.