Policja Warszawa: Pożegnanie i wprowadzenie Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji ds. prewencji
W Białej Sali Komendy Stołecznej Policji uroczyście z mundurem pożegnał się, przechodząc w stan spoczynku, Zastępca Komendanta Stołecznego Policji insp. Marek Chodakowski. Jednocześnie zgodnie z decyzją komendanta głównego na to stanowisko został powołany insp. Tomasz Znajdek. W uroczystości udział wziął Komendant Główny Policji oraz kadra kierownicza garnizonu stołecznego.
W Białej Sali Komendy Stołecznej Policji odbyła się dziś uroczystość pożegnania, odchodzącego na emeryturę, inspektora Marka Chodakowskiego, Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji ds. prewencji, który służbę w Policji rozpoczął 28 lat temu, dokładnie w czerwcu 1994 roku, od początku służąc w garnizonie stołecznym.
Inspektora Marka Chodakowskiego pożegnał obecny na uroczystości Komendant Główny Policji generalny inspektor Jarosław Szymczyk: - dziś szeregi polskiej Policji opuszcza człowiek niezwykły, do którego mam przeogromny szacunek i wdzięczność za tę jego wspaniałą 28-letnią służbę. W sposób szczególny Komendant podziękował za te ostatnie lata w ścisłym kierownictwie stołecznego garnizonu Policji. Komendant podziękował za współpracę insp. Markowi Chodakowskiemu i życzył mu realizacji życiowych planów, spełnienia marzeń oraz chwil wypełnionych spokojem, radością i uśmiechem: - Niech emerytura będzie przede wszystkim czasem dla rodzinny oraz okazją do rozwijania pasji. (…)
Do żegnającego się ze służbą inspektora Marka Chodakowskiego i następcy na stanowisku Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji ds. prewencji insp. Tomasza Znajdka zwrócił się również Komendant Stołeczny Policji insp. Paweł Dzierżak: - Naturalna zmiana, która następuje na tym stanowisku jest wyróżniona i uhonorowana obecnością Komendanta Głównego Policji. (…) Komendant Stołeczny podziękował odchodzącemu insp. Markowi Chodakowskiemu i jednocześnie pogratulował swojemu nowemu zastępcy.
Nie kryjąc wzruszenia insp. Marek Chodakowski podziękował za obecność Komendantowi Głównemu Policji: - Dla mnie jest to ogromne wyróżnienie. Dziękuję również za zaufanie, jakie Pan generał obdarzył mnie blisko 3 lata temu, kiedy powierzył mi realizację zadań na stanowisku Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji ds. prewencji. Nigdy się tego nie spodziewałem, że będę piastował tak zaszczytne i tak ważne stanowisko w strukturach garnizonu stołecznego. Dziękuję bardzo Panie generale. Mam nadzieję, że Pana nie zawiodłem. (…) Dziękuję Panu Komendantowi Stołecznemu za wspólny rok służby, (…) a także panom komendantom insp. Krzysztofowi Smeli i Panu Włodzimierzowi Pietroniowi oraz wszystkim panom Komendantom i Naczelnikom, z którymi współpracowałem. (…) Na zakończenie insp. Marek Chodakowski pogratulował komendantowi insp. Tomaszowi Znajdkowi objęcia tak zaszczytnego stanowiska w Komedzie Stołecznej Policji: - to wielki zaszczyt, wielki przywilej, a jednocześnie ogromny obowiązek. (…) Życzę Ci wszystkiego najlepszego.
Za powierzone zaufanie podziękował natomiast insp. Tomasz Znajdek, który jutro obejmie stanowisko Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji ds. prewencji: - to dla mnie ogromne wyróżnienie, ale także zwieńczenie moich skrytych marzeń. Zdaję sobie sprawę z ogromu obowiązków i niebywałej odpowiedzialności, jaka będzie na mnie spoczywała. Zapewniam, że dołożę wszelkiej staranności, aby nie zmarnować kredytu zaufania, który otrzymałem od Panów Komendantów. (…) Melduję pełną gotowość do powierzonych mi obowiązków służbowych.
Zastępca Komendanta Stołecznego Policji ds. prewencji insp. Tomasz Znajdek służbę w Policji rozpoczął w 2000 roku. Ostatnio dowodził Komendą Rejonową Policji Warszawa I.
Zdjęcia: asp. sztab. Krzysztof Chwała
Film: mł. asp. Rafał Rutkowski
Pożegnanie i wprowadzenie Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji ds. prewencji *
Pożegnanie i wprowadzenie Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji ds. prewencji *
Pożegnanie i wprowadzenie Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji ds. prewencji
Pożegnanie i wprowadzenie Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji ds. prewencji *
Pożegnanie i wprowadzenie Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji ds. prewencji *
Pożegnanie i wprowadzenie Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji ds. prewencji *
Film Uroczystos.mp4
Aby obejrzeć film włącz obsługę JavaScript w swojej przelądarce.
__ Pobierz plik Uroczystos__.mp4 (format mp4 - rozmiar 19.99 MB)
Ostatnie Artykuły

Ubrania nie muszą znikać z szafy. Na Pradze-Południe będzie warsztat

Pustynia w słoiku trafi do biblioteki na Pradze Południe

Na placu Szembeka zabrzmią szlagiery i ruszy potańcówka

Nowe boiska w SP 168 otwarte. Uczniowie od razu ruszyli do gry

Wtorki z szydełkiem w Międzypokoleniowej Klubokawiarni rozkręcają Warszawę

Europa i państwo bez tajemnic dla młodych z Mazowsza

W Wilanowie dzieci uczyły się bezpiecznej drogi pieszo i na kółkach

Interwencja przy Ludwiki skończyła się atakiem na strażnika

Żółta lokomotywa na nowych torach metra – ruszyły próby na Mory

Pieniądze z Mazowsza dla powiatu wyszkowskiego. Wsparcie idzie na drogi i zdrowie

Warszawa po zmroku z 114 metrów - Taras Widokowy Nocą wraca na lato

Deskorolkowe starcie wraca na Ursynów. Do wygrania 10 tysięcy złotych

Muranowski krąg kobiet w Muranowie - rozmowa bez presji i bezpieczna przestrzeń

Na Mazowszu przybywa czarnych punktów nad wodą. Ratownicy dostaną wsparcie
Przydatne dane teleadresowe
- Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej - kontakt, godziny, zajęcia i dojazd
- Parafia archikatedralna św. Jana Chrzciciela w Warszawie - kontakt, msze, sakramenty
- ZGN Praga-Południe - kontakt, zakres działania i e-usługi
- Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej - kontakt i siedziba w Warszawie
- Parafia Miłosierdzia Bożego w Warszawie - msze, kancelaria, kontakt
- PL.2012+ - kontakt, wycieczki, wynajem przestrzeni i dojazd do PGE Narodowego
