Policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego z komendy na warszawskiej Ochocie zatrzymali dwóch mężczyzna, którzy posiadali ponad 750 gram mefedronu, kilka porcji marihuany oraz kilkadziesiąt tabletek kodeiny. 23 oraz 21-latek usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków i zastosowano wobec nich dozór policji. Zgodnie z ustawą za to przestępstwo może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wywiadowcy z Ochoty ustali, że kierowca samochodu typu Taxi przewozi narkotyki. Funkcjonariusze patrolując dzielnicę Włoch na ul. Plastycznej zauważyli pojazd, który odpowiadał posiadanej informacji. W samochodzie znajdowało się dwóch mężczyzn, których policjanci już wcześniej zatrzymywali za posiadanie narkotyków. Wywiadowcy przystąpili do działania. W czasie kontroli i legitymowania 23-letni kierowca i 21-letni pasażer zachowywali się bardzo nerwowo. Mężczyźni zaczęli się pocić i trzęsły im się ręce. W czasie przeszukania pojazdu ujawniono porcję mefedronu. Na miejsce przyjechali kryminalni z komisariatu na warszawskich Włochach, którzy udzielili wywiadowcom wsparcia. Mężczyźni zostali zatrzymani, a funkcjonariusze przystąpili do przeszukania ich miejsc zamieszkania. W lokalu kierowcy w jednym z pokoi w lokalu policjanci ujawnili ponad 5 400 złotych w metalowej kasetce oraz klucze na strych. Prowadząc dalsze czynności w pomieszczeniu pod dachem ujawniono plastikowe pudełko ze sproszkowaną krystaliczną substancją oraz schowane pod materacem zawiniątka folii aluminiowej.

Funkcjonariusze następnie udali się do mieszkania pasażera. W jego lokalu ujawniono 4 torebki foliowe z kolorowymi tabletkami oraz plastikowe pudełko, w którym znajdowało się zawiniątko folii aluminiowej a obok znajdowały się dwie wagi elektroniczne oraz 2 pudełka z torebkami z zapięciem strunowym. Zabezpieczono również niewielką ilość gotówki.

Zatrzymani mężczyźni oraz zabezpieczone w wyniku czynności substancje odurzające, gotówka oraz przedmioty zostały przewiezione do komisariatu na warszawskich Włochach. Kryminalni po zebraniu materiału dowodowego przedstawili mężczyzną zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków wbrew ustawie ustawie o przeciwdziałaniu narkomani. Decyzją sądu wobec mężczyzn zastosowano dozory policji. 23 oraz 21-latkowi może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

podkom. Karol Cebula/mg