Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Policjanci z mokotowskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali 36-latka podejrzanego o kradzież dwóch rowerów wartych łącznie 3000 zł. Mężczyzna, który miał już na koncie wcześniejsze kradzieże i włamania, odciął zabezpieczone linką jednoślady spod budynków przy ulicy Puławskiej i Wiktorskiej, zabrał je, a następnie spieniężył za symboliczne 100 i 200 zł. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna jest już poszukiwany do odbycia kary 2,5 roku więzienia. Został wyprowadzony w kajdankach z jednego z mieszkań na warszawskiej Ochocie. Po usłyszeniu zarzutów trafił do zakładu karnego.

Prowadząc czynności w sprawie kradzieży roweru o wartości 1000 zł. spod budynku mieszkalnego przy ul. Wiktorskiej oraz damskiego jednośladu o wartości 2000 zł. z ul. Puławskiej policjanci ustalili, że dopuścił się ich karany w przeszłości 36-latek. Po zebraniu dowodów wskazujących bezsprzecznie na jego udział w przestępstwie funkcjonariusze ustalili, że przebywa on w jednym z mieszkań na warszawskiej Ochocie i jest poszukiwany nakazem doprowadzenia do zakładu karnego, wydanym przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy celem odbycia kary 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności za kradzieże z włamaniem.

W związku z powyższym operacyjni złożyli mu poranną wizytę. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy Policji przy ul. Malczewskiego, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży rowerów, za które może zostać skazany na dodatkowej 5 lat więzienia. Po czynnościach został przetransportowany do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe lata.

podkom. Robert Koniuszy/mg