Sposób na oszczędzanie: gazetki promocyjne supermarketów

Żyjemy w czasach, gdzie zarobki większości osób są niskie, natomiast ceny nieproporcjonalnie wysokie. Jeżeli chcemy, żeby było nas stać na więcej, musimy zacząć uczyć się oszczędzać. Możemy wykorzystać do tego celu gazetki promocyjne naszych ulubionych sklepów. Co trzeba wiedzieć o oszczędzaniu z gazetkami promocyjnymi?

Gazetki promocyjne – czy to rozwiązanie zawsze skuteczne?

Gazetki promocyjne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób, które chciałyby zaoszczędzić na swoich zakupach. Warto zdawać sobie sprawę, że nie każda gazetka pomoże nam kupować taniej. Są sklepy, które traktują gazetki promocyjne jedynie jako reklamę. Znajdziemy w nich opisy części asortymentu, natomiast nie zauważymy szczególnie korzystnych promocji. Z czytania takich materiałów lepiej zrezygnować. Skupmy się na gazetkach promocyjnych, które oferują szeroki wybór asortymentu i korzystne promocje (żeby mieć pewność, że dana promocja jest atrakcyjna porównajmy ceny produktów w kilku sklepach).

Gazetki w formie online znajdziesz na takich portalach jak Egazetka.com

Pamiętajmy, że korzystanie z gazetek promocyjnych nie rozwiąże wszystkich naszych problemów. Są osoby, które kupują niepotrzebne rzeczy tylko dlatego, że są one dostępne w promocji. Jest to wielki błąd. Kupowane w ten sposób produkty często się marnują.

Jeżeli rzeczywiście chcemy zaoszczędzić musimy zdać sobie sprawę, że gazetki promocyjne mogą nam jedynie pomóc. Nie zastąpią jednak planowania zakupów. Możemy skorzystać z promocji dostępnej w materiałach promocyjnych, gdy sprzedawany ze zniżką produkt znajduje się na naszej liście zakupów. W innym przypadku lepiej jest zrezygnować z zakupu. Gazetka promocyjna może czasem służyć jako inspiracja. Gdy mamy trudności z przygotowaniem listy zakupów, ponieważ nie możemy się zdecydować jakie posiłki przygotować w najbliższym tygodniu, być może warto sprawdzić jaki asortyment jest dostępny w promocji. Jeżeli jest to mięso wieprzowe, być może warto przygotować na jego bazie kotlety.

Gazetki promocyjne dla dbających o środowisko

W każdym sklepie znajdziemy gazetki promocyjne w postaci papierowej (zazwyczaj są one umieszczone przy wejściu do sklepu lub innym strategicznym miejscu). Część sklepów wydaje gazetki nawet kilka razy w tygodniu. Zdarza się (zwłaszcza w dużych hipermarketach), że każdy dział posiada swoją własną gazetkę. Takie materiały są formą reklamy dla sklepu, a jednocześnie dużym obciążeniem dla środowiska, zwłaszcza, że gazetka jest wyrzucana zazwyczaj po kilkunastu sekundach.

Osoby zainteresowane ochroną środowiska decydują się na gazetki online. Dostęp do tego typu materiałów jest darmowy. Żeby zapoznać się z treścią gazetki internetowej potrzebujemy dostępu do sieci. Jeżeli zdecydujemy się korzystać z gazetek promocyjnych online, koniecznie sprawdźmy, czy obowiązują one w mieście i w sklepie, w którym zamierzamy zrobić zakupy (często zdarza się, że sklepy tej samej sieci mają inny asortyment, a także odmienne promocje).

Umiejętne korzystanie z gazetek promocyjnych może umożliwić nam robienie zakupów kilka, a nawet kilkanaście procent taniej.