Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Kalibracja alkomatu - co to jest i dlaczego należy się tym przejmować

Alkomat to urządzenie wykrywające obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Maszyna zapewnia również oszacowanie stężenia alkoholu we krwi. Istnieje wiele potencjalnych przyczyn niedokładności kalibracji, w tym błąd ludzki lub awaria maszyny. Jednym z przykładów jest sytuacja, w której operator zapomina wyłączyć kalibrację przed odczytaniem każdego wyniku.

Jednym ze sposobów zapobiegania błędom wyników byłoby regularne kalibrowanie alkomatu przez operatorów maszyn, nawet jeśli w tym czasie ich nie potrzebują. Oznaczałoby to, że regularne usługi, bez względu na to, jak często są potrzebne, mogą zachować dokładność przy minimalnych zakłóceniach.

Co to jest kalibracja alkomatu?

Alkomat to urządzenie, które mierzy ilość alkoholu w wydychanym powietrzu. Służą do egzekwowania prawa, postępowań sądowych i transportu osobistego. Proces kalibracji alkomatu rozpoczyna się od wykonania przez operatora funkcji kalibracji. Ta funkcja odbywa się w jednostce sterującej, w której operator naciska przycisk. Następnie wykonywana jest „kalibracja jednorazowa”. Operator dmucha do przyrządu i czeka na odpowiedź ze strony elektroniki sterowanej mikroprocesorem przyrządu.

Jak prawidłowo skalibrować alkomat?

Kalibrację alkomatu należy przeprowadzać za każdym razem, gdy go używasz, aby zapewnić dokładność i niezawodność. Możesz również być pewien, że Twój alkomat będzie działał skutecznie jeżeli usługę kalibracji powierzysz neomaniak.pl - firmie mającej bardzo duże w serwisie i sprzedaży profesjonalnych alkomatów.

Dlaczego alkomaty muszą być regularnie kalibrowane

Alkomat jest uważany za jedno z najprostszych i najdokładniejszych urządzeń służących do wykrywania stężenia alkoholu we krwi człowieka. Jednak te alkomaty nie są w stanie dokładnie wykryć stężenia alkoholu ze względu na ich niską czułość.

Urządzenie generuje komunikat o błędzie już po dwóch lub trzech godzinach użytkowania. Oznacza to, że jego dokładność zaczyna spadać wykładniczo. Powrót urządzenia do pierwotnego poziomu dokładności zajmie ponad sześć miesięcy. Jest to nie tylko niewygodne, ale także stanowi zagrożenie dla funkcjonariuszy organów ścigania, ponieważ nie mają pod ręką nic lepszego niż to urządzenie, jeśli ich główne narzędzie ich zawiedzie. W związku z tym kalibracja może pomóc w zmniejszeniu tych błędów i zmniejszeniu kosztów poprzez przedłużenie żywotności tych tanich urządzeń.