Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Kryminalni z Targówka w wyniku zaplanowanych działań zatrzymali 38-letniego mieszkańca Warszawy podejrzanego o posiadanie zabronionych środków. Operacyjni zabezpieczyli w zajmowanym przez niego mieszkaniu ponad 79 g marihuany. Prokurator postawił mężczyźnie zarzut i zdecydował o zastosowaniu wobec niego policyjnego dozoru. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Niedługo musieliśmy czekać na kolejną udaną realizację kryminalnych z Targówka zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej (o poprzedniej pisaliśmy TUTAJ). Operacyjni ustalili mężczyznę, który mógł mieć bezpośredni związek z nielegalnymi środkami.

Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej. Jego zachowanie wzmogło czujność policjantów. 38-latek był nerwowy, łamał mu się głos i trzęsły ręce. Zaprzeczył, jakoby miał posiadać jakiekolwiek nielegalne środki. Policjanci przejechali z nim na ul. Smoleńską i dokładnie skontrolowali zajmowane przez niego mieszkanie.

Podczas przeszukania kuchni znaleźli torebkę foliową z suszem roślinnym. Mężczyzna wyjaśnił, że marihuanę ma na własny użytek. Operacyjni zabezpieczyli również dwa telefony komórkowe należące do mężczyzny, a jego zatrzymali.

Substancja została zważona na komisariacie. Tester wykazał, że była to marihuana o wadze ponad 79 gramów.

Mężczyzna trafił do prokuratury na przesłuchanie. Tam postawiono mu zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. Prokurator zadecydował o oddaniu go pod dozór Policji.

kom. Paulina Onyszko/is