Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Szybka i skuteczna reakcja policjantów z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Bemowa doprowadziła do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o kradzież rozbójniczą i kierowanie gróźb karalnych. Z ustaleń wynika, że mężczyzna skradł w sklepie spodnie, kiedy zareagowała pracownica sklepu, ten rzucił się na kobietę i uciekł. Niedługo po tym groził innej ekspedientce. Kiedy spostrzegł policjantów próbował uciec. Trafił prosto w ich ręce. Po usłyszeniu zarzutów karnych został tymczasowo aresztowany.

Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Bemowa otrzymali zgłoszenie o tym, że mężczyzna skradł dwie pary spodni w sklepie. Uciekając, bowiem nie zapłacił za towar, rzucił się na pracownicę sklepu, która próbowała go ująć. Doszło do szamotaniny, mężczyzna złapał kobietę za rękę, uderzył ją łokciem, odepchnął i uciekł.

W międzyczasie okazało się, że ten sam mężczyzna miał grozić innej kobiecie. Policjanci udali się w poszukiwaniu sprawcy, na miejsce przyjechały dodatkowe załogi policyjne. Po chwili spostrzegli 41-latka, który widząc ich rozpoczął ucieczkę. Dzięki skutecznej reakcji policjantów i krótkim pościgu mężczyzna był już w ich rękach.

41-latek został doprowadzony do bemowskiego komisariatu, następnie trafił do policyjnej celi. Gromadzeniem materiału dowodowego zajęli się śledczy z Bemowa. Okazało się, że mężczyzna miał już konflikt z prawem, był wielokrotnie poszukiwany i notowany za różne przestępstwa przeciwko mieniu oraz życiu i zdrowiu, przebywał także w zakładzie karnym. Podejrzany usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży rozbójniczej i kierowania gróźb karalnych. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie środka izolacyjnego wobec mężczyzny i decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za to może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Marta Sulowska/mg

  • Na zdjęciu widoczny nieumundurowany policjant, który trzyma za rękę zatrzymanego mężczyznę.
    Mężczyzna zatrzymany przez policjantów