Na mokrym boisku błyszczał Irzyk - emocje w turnieju Hutnika

W deszczowej aurze na obiektach Hutnika w Bielanach młodzi piłkarze pokazali, że pogoda nie przekreśla pasji. W sobotę na murawie padały bramki, a pojedynki rozstrzygały się do ostatniej minuty i w serii rzutów karnych. Warszawscy kibice mogli zobaczyć zespoły z rocznika 2018 walczące z pełnym zaangażowaniem.
- Zacięta walka i gole decydowały o losach meczów
- Turniej Hutnik Całych Bielan na obiektach Hutnika w Warszawie
- Nagrody indywidualne i wsparcie Dzielnicy Bielany
Zacięta walka i gole decydowały o losach meczów
Podczas turnieju widoczny był wysoki i wyrównany poziom gry. Spotkania często kończyły się minimalnymi różnicami, a niektóre pary musiały rozstrzygać rezultat dopiero w serii karnych. Młodzi piłkarze nie odpuszczali ani w pressingu, ani w wykańczaniu akcji — komplet emocji zafundowali zwłaszcza gracze z czołówki turnieju.
Turniej Hutnik Całych Bielan na obiektach Hutnika w Warszawie
Zawody odbyły się 11 października na boiskach Hutnika Warszawa i zgromadziły drużyny z regionu. Ostateczna klasyfikacja wyglądała następująco:
- UKS Irzyk
- Akademia Techniki Piłkarskiej CPI
- KTS Weszło
- Hutnik Warszawa A
- FA Warszawa
- Białe Orły Warszawa
- Champions Mińsk Mazowiecki
- Hutnik Warszawa B
Szczególnie wyróżniała się ekipa zwycięzców, która łączyła skuteczność z organizacją gry. Najlepszy strzelec turnieju to napastnik, który zgromadził aż 8 trafień.
Nagrody indywidualne i wsparcie Dzielnicy Bielany
Organizatorzy przyznali także nagrody dla wyróżniających się zawodników:
- MVP: Leonardo Ferrerti (Akademia Techniki Piłkarskiej CPI)
- Najlepszy strzelec: Jakub Banaszek (8 bramek, UKS Irzyk)
- Najlepszy bramkarz: Jakub Andrzejewski (UKS Irzyk)
Turniej był współfinansowany ze środków Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, co pozwoliło utrzymać wysoki poziom organizacyjny i zapewnić dzieciom warunki do gry mimo niesprzyjającej pogody. Jak podkreślił burmistrz Bielan:
“Cieszę się, że młodzi piłkarze, którzy od lat rywalizują w tym turnieju, mogą liczyć na wsparcie bielańskiego samorządu. To ważne, by już od najmłodszych lat rozwijali sportowe pasje w duchu fair play”
— Grzegorz Pietruczuk, Burmistrz Dzielnicy Bielany
Mimo deszczu na trybunach panowała gorąca atmosfera. Dla wielu zawodników to kolejne doświadczenie, które buduje charakter i uczy sportowej rywalizacji - a dla obserwatorów zaproszenie do śledzenia, kto z rocznika 2018 wyrośnie na kolejne piłkarskie talenty.
na podstawie: Bielany.
Autor: krystian