Ursynów dziękuje nauczycielom - nagrody, koncert i podziękowania w szkolnej auli

Tłumy nauczycieli i dyrektorów przyszły, by poczuć się docenionymi. W centrum wydarzeń znalazły się podziękowania, okrzyki uznania i występ młodych muzyków — tak wyglądał Dzień Edukacji Narodowej na Ursynowie. Uroczystość łączyła oficjalny charakter z ciepłą, niemal rodzinną atmosferą, którą tworzyli pedagodzy i zaproszeni goście. Reporter obserwował, jak nagrody i kilka słów uznania potrafią odmienić zwykły szkolny dzień.
- Ursynów składa podziękowania nauczycielom
- Zespół Szkół nr 129 i muzyczne podziękowanie
- Nagrody, wyróżnienia i formalne gratulacje
Ursynów składa podziękowania nauczycielom
Podczas uroczystości, która odbyła się 15 października 2025 w Zespole Szkół nr 129 przy ul. Koncertowej 4, głos zabrał Burmistrz Dzielnicy Ursynów Robert Kempa, witając licznych gości. Wśród obecnych byli m.in. posłanka Dorota Łoboda, przewodnicząca Komisji Edukacji i Sportu Bożena Kwiatkowska, zastępcy burmistrza Klaudiusz Ostrowski i Cezary Holdenmajer, a także przedstawiciele Dzielnicowego Biura Finansów Oświaty, Wydziału Infrastruktury, związki zawodowe ZNP i NSZZ “Solidarność” oraz pracownicy Wydziału Oświaty i Wychowania. Spotkanie miało charakter oficjalny, ale niosło ze sobą wyraźny akcent wdzięczności za codzienną pracę pedagogów.
Zespół Szkół nr 129 i muzyczne podziękowanie
Po przemówieniach publiczność wysłuchała występu uczniów z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina, który został nagrodzony gorącymi brawami. Występ był nie tylko oprawą artystyczną — stał się też pretekstem do podziękowań dla dyrekcji i pracy wychowawczej; szczególne słowa uznania skierowano do dyrektor Katarzyny Langer. W sali panowała serdeczna atmosfera, a koncert dodał spotkaniu lekkości i ciepła.
Nagrody, wyróżnienia i formalne gratulacje
Najważniejszym momentem uroczystości było wręczenie odznaczeń i nagród. Przy wsparciu Bożeny Kwiatkowskiej i naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania Joanny Sienickiej, Robert Kempa wręczył nagrody i składał gratulacje. Wśród wyróżnionych znalazły się laureatki Nagrody Ministra Edukacji Narodowej — Dorota Eysmont i Renata Kos, siedmioro pedagogów uhonorowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty, sześć osób nagrodzonych Nagrodą Prezydenta m.st. Warszawy oraz aż 56 nauczycieli i dyrektorów nagrodzonych przez Burmistrza Dzielnicy Ursynów. Uroczystość zakończyły wspólne zdjęcia i wymiana gratulacji, które podkreśliły wagę codziennej pracy w ursynowskich placówkach oświatowych.
na podstawie: Ursynów.
Ostatnie Artykuły

Jak sprzedać mieszkanie szybciej i drożej? Sprawdzony sposób, o którym mało kto mówi

Porcelanowa Wielkanoc w MNW - małe arcydzieła z wielkim znaczeniem

Wielkanoc w Muzeum Narodowym w Warszawie - sprawdź świąteczne godziny

Pociągi znikną z linii otwockiej, a do Wawra wejdzie autobusowy objazd

Na Bemowie rozbito magazyn bojówki. W grze było prawie 150 kg narkotyków

Na Ursynowie rusza karate dla całych rodzin i bezpłatne treningi w niedzielne popołudnia

Mix Warszawa przełamuje turniejową stawkę i jedzie dalej po finał w Warszawie

Ptasia grypa znów uderzyła na Mazowszu i służby wprowadzają twarde zasady

Pierwszy kobiecy ampfutbol w Europie zagrał na Targówku i od razu przesunął granice

Przy Jerozolimskich policja dołącza do dnia zdrowia - będą badania i pokazy

Biblioteczne decyzje w Pałacu Rzeczypospolitej - ruszyły nowe analizy zbiorów

Na Bemowie szkolne boiska znów wychodzą za szkolne ogrodzenie

Centrum Myśli Jana Pawła II kończy 20 lat i szykuje Warszawę na nowy sezon rozmów

