Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Na czym polega chirurgia dermatologiczna?

Każdy człowiek kiedyś czuł, że coś nie pasuje mu w jego wyglądzie. Patrząc na kobiety w telewizji czy Internecie widzimy piękną, szczupłą i elegancko ubraną osobę. Natomiast patrząc na mężczyzn, widzimy panów z wysportowaną sylwetką, ułożoną fryzurą, w modnych i drogich ubraniach. Patrząc na takich ludzi, staramy się ich naśladować i naprawić nasze wady, często korzystając z pomocy specjalistów.

Czym jest chirurgia dermatologiczna?

Jest to dział medycyny zajmujący się wszelkiego rodzaju zmianami skórnymi, które nie miną bez ingerencji chirurga.

Najczęściej do takiego specjalisty udajemy się wtedy, kiedy nasze znamiona, pieprzyki, czy zwykłe przebarwienia skórne są widoczne dla otoczenia, a ny osobiście się ich wstydzimy. Podczas wizyty u chirurga dermatologicznego dowiadujemy się, dlaczego posiadamy konkretną zmianę skórną, i co powinniśmy zrobić, żeby się jej pozbyć.

Z reguły tego typu zmiany skórne są niegroźne, jednak czasami mogą być oznaką nowotworu. Oczywiście nie ma co panikować, po zaobserwowaniu u nas takiej zmiany, jednak dla własnego dobra i spokoju warto ją przebadać.

Na czym polega chirurgia dermatologiczna?

Podczas zgłoszenia się do chirurga dermatologii, powinniśmy liczyć się z tym, że zmianę skórną będzie trzeba usunąć. Nie zawsze z przyczyn estetycznych. Podczas badań lekarz może stwierdzić, że konkretna zmiana spowodowana jest nowotworem, więc niezwłocznie trzeba mankament usunąć. Całość przeprowadzanego zbiegu nie jest zbyt skomplikowana.

Najczęściej chirurg dermatologii delikatnie nacina skórę i usuwa zmianę. Cały zabieg przeprowadzany jest pod znieczuleniem miejscowym i nie pozostawia po sobie blizn.

Czy w ramach chirurgii dermatologicznej przeprowadzane są inne zabiegi?

Tak. Chirurg dermatologii nie tylko zajmuje się znamionami, ale także wszelkimi przypadkami, które nie powinny mieć miejsca w reakcji z naszą skórą. Bardzo często zabiegi wykonywane przez takiego lekarza to: usuwanie stulejki, leczenie wzrastających paznokci, usuwanie bądź nacinanie ropni, a także badanie materiału tkankowego pod względem zmian chorobowych.

Kiedy warto udać się do dermatologa- chirurga?

W każdej sytuacji, kiedy na naszym ciele znajdziemy niepokojące zmiany. Bez znaczenia jest to, czy będzie to pieprzyk, przebarwienie czy inna przypadłość. Ważne jest to, aby nie lekceważyć widocznych zmian. Im szybciej uda nam się ustalić przyczynę naszego problemu, tym szybciej będziemy w stanie ją wyleczyć. Warto jednak pamiętać, że nie każda zmiana cielesna jest groźna. Jednak należy zwracać uwagę na każdą tego typu ewentualność.

W przypadku zmian skórnych nie najważniejsza jest estetyka. Chociaż czasami pozbycie się problemu, na który każdy ukradkiem patrzy, jest dla nas nie lada ulgą. Jednak, gdy coś na naszej skórze pojawi się znienacka, to jak najszybciej należy skonsultować to z lekarzem, tak aby nie było za późno.

Więcej informacji znajdziesz na https://febumed.pl/oferta_/438-Chirurgia