Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Basen ogrodowy to nie wszystko - pamiętaj o akcesoriach!

Basen ogrodowy to akcesorium, które cieszy się ogromną popularnością. W końcu to idealne miejsce, w którym można się ochłodzić latem. Dlatego coraz więcej osób decyduje się go umieścić na swoim podwórku. Sprawdź, co musisz wiedzieć, zanim go zamontujesz!

Minęły już te czasy, gdy w ogrodzie mogliśmy umieścić jedynie dmuchany basen dla dzieci. Te bardziej zaawansowane już nie są dostępne tylko dla wybranych. Obecnie każdy sobie może pozwolić na basen stelażowy, który przestał być drogim luksusem. Jednak zanim się na niego zdecydujemy, powinniśmy przemyśleć kilka kwestii. Oto akcesoria, o których nie można zapominać, gdy kupujemy basen stelażowy!

Ogrodowe baseny stelażowe - o jakich akcesoriach nie możesz zapominać?

Warto pamiętać, że baseny stelażowe bestway to świetny wybór! Jednak bez odpowiednich akcesoriów mogą nie spełnić swojego zadania. Dlatego nie możesz zapominać o kilku kwestiach! Jakie więc akcesoria musisz kupić, aby basen stelażowy Cię nie rozczarował?

  • Zestaw do czyszczenia basenu ogrodowego - to niezbędne akcesorium, które pomoże nam zadbać o stan basenu. W końcu nikt nie ma ochoty moczyć się w brudnej wodzie. Dlatego o stan basenu ogrodowego należy regularnie dbać. Nie ma sensu wylewać wody po każdym użytkowaniu. To wymagałoby ogromnych nakładów finansowych. Zdecydowanie lepiej regularnie sprzątać basen ze stelażem. Dlatego należy kupić zestaw do czyszczenia wyposażony w węża, który podpięty do specjalnej pompy, zbierze liście do odpowiedniego pojemnika. Warto wybrać mały, poręczny zestaw, który będzie się świetnie prezentował i może zachęcić dzieci do pomocy w sprzątaniu.
  • Urządzenia, które zapewnią higieniczną kąpiel - w przypadku basenu ogrodowego, czystość jest bardzo ważna! Dlatego urządzenia, które pomogą nam ją zapewnić to absolutny must have. Woda w basenie musi być nie tylko czysta, ale i oczyszczana środkami chemicznymi. Dzięki temu nie będzie powodować żadnych podrażnień oraz chorób. Jaki więc sprzęt kupić, aby woda była dokładnie oczyszczona? W tym przypadku potrzebny będzie specjalny dyspenser środków chemicznych do basenów ogrodowych. To właśnie dzięki niemu możemy regularnie dozować chlor lub brom, które są odpowiedzialne za prawidłowe oczyszczenie wody z drobnoustrojów. W efekcie zyskujemy pewność, że kąpiel odbywa się w higienicznych warunkach.

Baseny ze stelażem bestway - nie zapominaj o filtrowaniu wody!

Wydaje się, że do basenu wystarczy zwykła woda. W końcu, co to za różnica, w jakim będzie stanie. Wystarczy przecież, że będzie czysta i pomoże się ochłodzić. Otóż nie! Woda w basenie musi być odpowiednio przygotowana. Już wspomnieliśmy, że jej czyszczenie jest niezwykle ważne, ale to nie wystarczy! Należy też zadbać o jej filtrowanie. W tym celu należy kupić odpowiedni zestaw, który składa się z pompy i filtra z odpowiednim składem. To sprawia, że ogrodowe baseny stelażowe są pozbawione wszystkich zanieczyszczeń. Takie zestawy można znaleźć nawet za 100 złotych. Trzeba jednak pamiętać, że te tańsze przerobią mniej metrów sześciennych wody.

Należy zadbać też o ozonowanie wody. Dzięki temu zyskamy pewność, że została pozbawiona wszystkich ustrojów i bakterii chorobotwórczych. Przydatny może okazać się też zestaw do ozonowania, który dodatkowo zwiększy nasze poczucie bezpieczeństwa.

Wymieniliśmy tylko najważniejsze akcesoria do basenów ze stelażem. Jest ich o wiele więcej i można je dobierać do naszych potrzeb, o czym możesz przeczytać w artykule na stronie: https://jakbudowac.pl/Jak-przechowywac-baseny-stelazowe-zima-podpowiadamy-na-co-zwrocic-uwage. Warto też pamiętać o sprzęcie do zabawy, który umili popołudnia spędzone w wodzie.