Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Policjanci z Woli zatrzymali cztery osoby podejrzane o kradzież z włamaniem, kradzież i paserstwo. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że jeden z mężczyzn włamał się do pomieszczenia piwnicznego skąd skradł sprzęt do nurkowania, dwie inne sprzedawały łup w Internecie, a czwarta osoba posiadała skradzioną hulajnogę. Podejrzani usłyszeli zarzuty karne, trzy z nich w warunkach recydywy.

Policjanci z wolskiej komendy przyjęli zawiadomienie dotyczące włamania do pomieszczenia piwnicznego i kradzieży m.in. sprzętu do nurkowania. Wartość strat wstępnie została oszacowana na kwotę ok. 3500 złotych. Na drugi dzień okazało się, że skradziony łup trafił do sprzedaży w Internecie i był sprzedawany za drobne kwoty.

Gromadząc materiał dowodowy policjanci udali się na miejsce, gdzie prawdopodobnie mogli przebywać sprawcy. W trakcie obserwacji spostrzegli kobietę wychodzącą z bloku mieszkalnego, która w torbie niosła sprzęt. Podjęli czynności. Po sprawdzeniu okazało się, że to łup pochodzący z włamania z piwnicy. Kobieta próbowała wprowadzić w błąd policjantów informując, że jest tu tylko chwilę i w żądnym z tych mieszkań nie przebywa. Operacyjni nie dali jej wiary. Wytypowali lokal z którego wychodziła kobieta oraz w którym jak się okazało był mężczyzna podejrzany o włamanie do piwnicy i paser. Po chwili do lokalu przyszedł kolejny mężczyzna, który tam mieszkał. W jego pokoju policjanci ujawnili skradzioną hulajnogę. Wszystkie osoby zostały zatrzymane,a część skradzionego sprzętu została odzyskana.

21-letnia kobieta i jej trzej znajomi w wieku 31, 32 i 36 lat zostali doprowadzeni do komendy. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu gromadzili materiał dowodowy. Podejrzana usłyszała zarzut paserstwa działając wspólnie w porozumieniu z mężczyzną w wieku 32 lat. Mężczyzna w wieku 36 lat usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, natomiast podejrzany w wieku 31-lat odpowie za kradzież hulajnogi. Okazało się, że mężczyźni byli wcześniej karani i zarzuty karne usłyszeli w warunkach recydywy.

kom. Marta Sulowska/PŚ

  • Na zdjęciu widoczny leżący sprzęt w postaci spodni do nurkowania, kasku, rękawic odzyskany przez policjantów.
    Odzyskany sprzęt przez policjantów
  • Na zdjęciu widoczny nieumundurowany policjant, który przesłuchuje zatrzymanego mężczyznę siedzącego na krześle, na rękach ma założone kajdanki.
    Mężczyzna zatrzymany przez policjantów