Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Kryminalni dzień po przyjęciu zgłoszenia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na tle dyskryminacyjnym zatrzymali podejrzanego. 37-latek kierował pod adresem 9-letniego chłopca niestosowne komentarze oraz szarpał go za ubranie. W prokuraturze usłyszał zarzut, odpowie za stosowanie przemocy i groźby z powodu przynależności etnicznej i rasowej. Mężczyzna został objęty dozorem i zakazem zbliżania się oraz kontaktowania z pokrzywdzonym.

Do komendy wpłynęło zgłoszenie dotyczące sytuacji, która miała miejsce na jednym z osiedli. Mężczyzna zaczepił 9-latka, który był na podwórku i zaczął kierować pod jego adresem niestosowne komentarze oraz wyzwiska godzące w jego przynależność etniczną i rasową. Dodatkowo szarpał go za ubranie. Zdarzenie zauważyła pracownica ochrony i zareagowała.

Sprawą zajęli się policjanci wydziału kryminalnego. Bardzo szybko ustalili kim jest prawdopodobny sprawca tego czynu. Dzień później został przez policjantów zatrzymany. Śledczy z dochodzeniówki zgromadzili materiał dowodowy i doprowadzili 37-latka do prokuratury. Tam mężczyzna usłyszał zrzut stosowania gróźb i przemocy wobec chłopca na tle jego przynależności rasowej i etnicznej.

Zastosowano wobec podejrzanego dozór policyjny dwa razy w tygodniu oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym.

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak/PŚ