Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Aranżacja pokoju dziecięcego – czy warto wybrać meble drewniane?

Drewno i wiklina są naturalnymi materiałami stosowanymi w urządzaniu wnętrz od pradawnych czasów, ale obecnie mamy również mnóstwo rzeczy z tworzyw sztucznych, dlatego szukając mebli do pokoju dziecka, warto zastanowić się, które materiały są dla nich korzystniejsze. Co warto wiedzieć o drewnianych meblach? Dlaczego są polecane?

Naturalne materiały – zdrowie w domu

Wszystko, co naturalne, jest dla człowieka najzdrowsze. Niestety żyjemy w dobie intensywnego rozwoju technologicznego i szybkiego tempa życia, a to wpływa na rozwój różnorodnych chorób. Coraz więcej osób cierpi na alergię, a przyczynę w znacznym stopniu stanowią szkodliwe substancje chemiczne znajdujące się w pożywieniu i materiałach, z których zrobione są przedmioty codziennego użytku. Drewniane meble dla dzieci to dobry wybór, ponieważ naturalny materiał nie zawiera toksycznych związków, które mogłyby podrażniać ich delikatną skórę lub drogi oddechowe. Kupując drewniane meble przyczyniamy się również do ratowania środowiska, ponieważ zużyty materiał podlega zupełnemu rozkładowi i nie zanieczyszcza gleby. Gdy mieszkańcem domu jest mały alergik, warto wyposażyć się w meble do dziecięcego pokoju wykonane z sosny. Na drewnie sosnowym kurz nie gromadzi się szybko ze względu na jego właściwości antystatyczne. Kurz jest jedną z głównych przyczyn alergii w domu, ponieważ w nim bytują roztocza, które odpowiadają za wywoływanie alergii. Należy też sprawdzić, jakimi farbami meble zostały pokryte, ponieważ mogą zawierać uczulające substancje chemiczne. Bezpiecznym rozwiązaniem jest powłoka z ekologicznych farb wodnych. Meble dziecięce powinny mieć odpowiednie certyfikaty potwierdzające spełnienie polskich i europejskich norm jakościowych.

Efektowny design i lekka forma

W pokoju dziecięcym powinna panować harmonia i przyjazna atmosfera. Rekomendowana jest stonowana kolorystyka ścian i mebli, ponieważ duże powierzchnie w krzykliwych kolorach mogą nadmiernie pobudzać i wywoływać problemy z koncentracją. Na dodatek neutralne barwy umożliwiają szybkie zmiany aranżacji pokoju poprzez zastosowanie różnych dodatków i nie ma problemu z dopasowaniem kolorów, ponieważ pasują do wszystkich. Dlatego warto postawić na meble dziecięce białe lub z jasnego drewna, które proponuje m.in. https://www.pinio.com.pl/oferta/dla-starszaka/. Naturalne odcienie drewna oraz wszelkie tonacje bieli mają pozytywny wpływ na rozwijający się układ nerwowy dziecka. Proste formy mebli sprawiają, że aranżacja pokoju nabiera lekkości i nowoczesności.

Długowieczność drewnianych mebli

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na drewniane meble do pokoju dla dzieci? Z prostego powodu – drewno jest materiałem trwałym i wytrzymałym, co jest niezwykle ważne w przypadku intensywnego użytkowania, a wiadomo, że dzieci nie zwracają uwagi na wiele rzeczy. Solidny drewniany mebel może znieść naprawdę wiele, a odpowiednia pielęgnacja sprawi, że będzie służył jeszcze kolejnym pokoleniom.