Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Tapeta jako dekoracja ścian w sypialni – nowoczesne inspiracje

Współczesne tapety zachwycają różnorodnością kolorów i faktur – bogate wzornictwo pozwala na dopasowanie do każdego wnętrza. W sypialni polecany jest minimalizm, polegający na ozdobieniu tapetą tylko jednej ściany. To prosty sposób na stworzenie unikatowej aranżacji wnętrza. Jakie pomysły są godne uwagi?

Efektowne wykorzystanie tapet

Imponująca aranżacja sypialni może być naprawdę prosta w wykonaniu. Tapety nadają pomieszczeniu głębię oraz przytulność i potrafią wprowadzić harmonię. Stanowią wyrazisty akcent dekoracyjny. Intrygujący i piękny efekt aranżacji nie wymaga pokrycia nimi wszystkich ścian. Tapetę stosuje się najczęściej do wykończenia ściany za zagłówkiem łóżka. Nie musi zakrywać nawet całej ściany, lecz tylko jej część, ale wtedy trzeba pamiętać o zachowaniu symetrii, co oznacza, że niewytapetowane fragmenty po bokach ściany muszą mieć identyczną szerokość. Na koniec wystarczy dobrać odpowiednie lampy do sypialni, aby wyeksponować barwę, rysunek lub fakturę tapety. Wśród propozycji można znaleźć kinkiety do zamocowania po obu stronach łóżka, ale też oświetlenie ledowe z możliwością ustawienia kierunku światła lub montowane w suficie.

Jak dopasować tapetę do aranżacji?

Ważne, aby pamiętać, że tapety do sypialni muszą współgrać z resztą wystroju, dlatego należy wziąć pod uwagę kolor farby, jakim są pomalowane pozostałe ściany. Tapetę można dopasować na zasadzie podobieństwa lub kontrastu, co oznacza, że należy wybrać tapetę podobną kolorystycznie do ściany lub odcinającą się od niej. Jeżeli często zmieniasz zdanie lub szukasz czegoś uniwersalnego, dobrym rozwiązaniem jest pomalowanie trzech ścian w dowolnym odcieniu bieli lub kremu, a za wezgłowiem łóżka umieszczenie tapety. Harmonijną i romantyczną przestrzeń uzyskasz, decydując się np. na tapetę w białe róże, ale gdy po jakimś czasie znudzi ci się, bez problemu wymienisz ją na inną, tworząc zupełnie odmienny klimat pomieszczenia.

Inspiracje w różnych stylach

W sypialni sprawdzają się wszystkie elementy, które działają wyciszająco i relaksująco, dlatego pożądane są tapety o delikatnych rysunkach i wzorach strukturalnych lub imitujących tkaniny. Atmosferę przytulności wprowadzi m.in. tapeta imitująca drewno. Na tym jednak nie kończą się inspiracje do sypialni – na przykład tapetę w cegłę lub rysunki inspirowane pop-artem można wykorzystać na wiele sposobów. Bogactwo propozycji dostępnych jest na stronie https://grupamo.pl/category/sypialnia/. Pikowane tekstury i ornamentowe wzory świetnie sprawdzą się w stylu glamour. Klimat retro stworzysz za to przy pomocy kwiatowych wzorów i pastelowych odcieni. Minimalistyczna nowoczesna sypialnia będzie się doskonale prezentować, jeżeli na ścianie pojawi się mocniejszy akcent kolorystyczny. A może umieścić szkic na ścianie? Kontury ulubionego miasta lub zupełnie nieznanego miejsca pozwolą oderwać się od codzienności. Motywy roślinne, abstrakcyjne obrazy i klimatyczne sceny odmienią każde wnętrze i nadadzą mu oryginalny charakter.