Mundurowi z Żoliborza zatrzymali mężczyznę, który na ulicy Boguckiego zaatakował kobietę, dwóch mężczyzn a następnie jednemu z nich zabrał telefon. Wobec 27-letniego napastnika, sąd został środek zapobiegawczy w postaci aresztu na dwa miesiące. Za te przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Około godziny 21.00 mundurowi z Żoliborza zostali poinformowani o tym, że przy ulicy Boguckiego spacerująca z psem kobieta została napadnięta przez nieznanego mężczyznę. Cała sytuacja przebiegła dynamicznie. Sprawca zaczął szarpać pokrzywdzoną, a następnie  przewrócił ją na ziemię. Kobiecie pomogli dwaj mężczyźni, którzy odepchnęli napastnika. Po kilku minutach agresywny 27-latek zaczął szarpać się z mężczyznami. Jednemu z pokrzywdzonych wyrwał telefon komórkowy. Policjanci błyskawicznie pojawili się na miejscu i zatrzymali agresywnego mężczyznę.  

Zatrzymany w żoliborskim komisariacie tłumaczył swoje zachowanie policjantom, wydawało mu się, że pokrzywdzeni zabrali jego telefon, który zagubił przy ulicy Boguckiego. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 27-latkowi zarzutów rozboju, usiłowania rozboju oraz zmuszenia do określonego działania. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na okres dwóch miesięcy. Za te przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

ks/mb