Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Chcesz zdecydować się na wynajęcie samochodu w wypożyczalni? Aby skorzystać z tego rodzaju usługi, należy spełnić odpowiednie wymagania. O czym powinniśmy pamiętać?

Z usług wypożyczalni samochodowych można skorzystać dzisiaj w całej Polsce, a także za granicą. Wynajem auta to wygodne rozwiązanie, biorąc pod uwagę komfort i swobodę, jaką daje nam podróżowanie własnym pojazdem.

Aby skorzystać z takiej oferty jak wynajem samochodów Warszawa czy też w innym mieście, konieczne jest spełnienie określonych wymagań. Kto może wypożyczyć auto?

  1. Prawo jazdy

Aby wypożyczyć samochód w wypożyczalni, należy przede wszystkim posiadać ważne prawo jazdy. Warto przy tym zaznaczyć, że najczęściej wypożyczalnia będzie wymagała posiadania prawa jazdy od przynajmniej 1 roku.

  1. Drugi dokument tożsamości

Poza prawem jazdy będziemy także potrzebowali drugiego dokumentu tożsamości. Może być to dowód osobisty albo też paszport. Dokument tożsamości powinien zawierać zdjęcie.

  1. Odpowiedni wiek

Dodatkową restrykcją stosowaną w wypożyczalniach samochodowych jest wiek klienta. Najczęściej wynajem możliwy jest od 21. roku życia, ale niektóre wypożyczalnie wymagają tylko pełnoletności.

  1. Kaucja

Gdy wynajmujemy samochód, musimy również wpłacić kaucję, którą otrzymujemy z powrotem przy jego oddaniu. Kaucja może być zablokowana na karcie kredytowej albo płatniczej, ale w wybranych wypożyczalniach można wpłacić ją również gotówką.

Dokładne informacje o tym, jakie warunki należy spełnić, aby wynająć samochód, można uzyskać na stronach internetowych wypożyczalni lub uzyskać je osobiście na miejscu.

Kto może wynająć samochód w wypożyczalni?