[PIŁKA NOŻNA] Betclic 1. liga – Polonia Warszawa – Miedź Legnica 1:1
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 1. liga – Polonia Warszawa – Miedź Legnica 1:1](/images/mecz/polonia-warszawa-miedz-legnica-21032026-11.webp)
Polonia Warszawa zremisowała z Miedzią Legnica 1:1 w 26. kolejce Betclic 1. ligi. Na stadionie Polonii im. generała Kazimierza Sosnkowskiego długo pachniało skromnym, ale cennym zwycięstwem gospodarzy, jednak w 83. minucie goście doprowadzili do wyrównania. Do przerwy było 0:0, a sobotni wieczór w Warszawie przyniósł sporo napięcia, tylko niewiele konkretu pod bramkami.
Pierwsza połowa bez przełamania
Mecz w Warszawie miał twardy, momentami ostrożny przebieg. Obie drużyny wiedziały, o co grają, bo przed pierwszym gwizdkiem dzieliły je tylko dwa punkty w tabeli – Polonia była piąta z dorobkiem 41 punktów, Miedź ósma i miała ich 39. Nic dziwnego, że przez długi czas nikt nie chciał się odsłonić.
Pierwsza połowa nie przyniosła goli, choć nie brakowało walki o każdy fragment boiska. W 31. minucie żółtą kartkę obejrzał H. Salihu, co tylko podkreśliło rosnące napięcie. Wynik 0:0 po 45 minutach zostawiał wszystko otwarte, ale też zapowiadał, że o losach spotkania może zdecydować jeden dobrze rozegrany fragment.
Zjawiński dał nadzieję, Jovićić zabrał dwa punkty
Po przerwie Polonia zaczęła szukać swojego momentu i ten nadszedł w 64. minucie. L. Zjawiński wpisał się na listę strzelców po akcji, która poderwała trybuny i dała gospodarzom prowadzenie 1:0. Wydawało się, że warszawska drużyna ma mecz pod kontrolą, zwłaszcza że trener reagował zmianami i próbował utrzymać świeżość w ataku oraz środku pola.
Miedź też nie zamierzała odpuszczać. Goście już w 60. minucie dokonali dwóch roszad, a później stopniowo dokładali kolejne zmiany, szukając impulsu do odwrócenia losów spotkania. I ten impuls przyszedł w końcówce. W 83. minucie M. Jovićić doprowadził do remisu, gasząc nadzieje gospodarzy na komplet punktów.
Końcówka była nerwowa, co potwierdzają też kartki z 90. minuty dla Z. Petrovicia i J. Serafina. Polonia próbowała jeszcze odpowiedzieć, ale czasu było już za mało, by ponownie przechylić szalę na swoją stronę. Ostatecznie w Warszawie padł remis, który dla obu stron oznacza podział punktów, ale też zostawia lekki niedosyt – zwłaszcza gospodarzom, którzy przez długi czas byli bliżej zwycięstwa.
W kolejnych meczach Polonia zagra 6 kwietnia na wyjeździe z Puszczą Niepołomice , potem podejmie Śląsk Wrocław, a następnie pojedzie do Stali Rzeszów. Miedź Legnica wróci do ligowej gry 7 kwietnia u siebie z Polonią Bytom.
| Polonia Warszawa | Statystyka | Miedź Legnica |
|---|---|---|
| 1 | Gole | 1 |
Autor: redakcja sportowa echowarszawy.pl
