Nowa Perspektywa 2014-2020 z jednej strony to już ostatni moment do skorzystania z programu przygotowanego przez Unię Europejską, z drugiej - właśnie teraz jest najlepsza okazja, aby otrzymać spore dofinansowanie dla różnych celów z tym związanych. Jednakże każdy fundusz, z którego korzystają przedsiębiorcy należący do wspólnoty są obarczone pewnymi obowiązkami. Jednym z nich jest poprawne rozliczenie.

 

Nie tylko dla księgowych - sprawdź szkolenia, które pomogą w rozliczeniach

Projekty unijne to ogromna szansa dla przedsiębiorstw. Większość z nich daje możliwość świetnego startu, ponieważ nowe i mikroprzedsiębiorstwa najczęściej spotykają się z barierą, którą ciężko przekroczyć - pieniądze. Zbyt mali na kredyt, zbyt nowi by zdobyć inwestora. Fundusze pozwalają na otrzymanie bezpłatnego dofinansowania bądź też pożyczki długoterminowej bez oprocentowania, co świetnie przekłada się na stabilność finansową każdej firmy.

Jednakże jak poprawnie rozliczyć takie fundusze, skoro mocodawca wymaga bardzo skrupulatnego monitorowania każdej złotówki oraz spełnionej zasady skorzystania z okazji. Tutaj przydadzą się szkolenia, które nie dość, że można wpisać w koszty prowadzenia działalności to i sporo zaoszczędzić. Jednym z nich jest bezpośredni temat związany z rozliczaniem wszelkich projektów, które są realizowane do 2020. Obszerna wiedza szkoleniowców w ciągu kilku dni pozwoli na samodzielne przygotowanie wszelkiej dokumentacji, która jednoznacznie wskaże na prawidłowe wykorzystanie pieniędzy. Więcej o szkoleniu można przeczytać w tym miejscu: https://www.szkolenia-semper.pl/szkolenia-warszawa.

 

Teoria z praktyką w jednym miejscu

Szkolenia, które opracowują specjaliści z Semper są skierowane do różnych osób na zróżnicowanym szczeblu decyzyjnym. Z jednej strony można delegować księgową, która rozszerzy swoje kompetencje, podejmując się nowych obowiązków, jeżeli w firmie przewidywane jest częstsze korzystanie z takiego finansowania. Jednakże zważając na fakt, że projekty unijne często są zawierane przez mikroprzedsiębiorstwa, regułą jest, że to osoby decyzyjne zdobywają nową wiedzę czy członkowie zespołów koordynujących. Dużą grupę stanowią także specjaliści od dotacji i ich pozyskiwania, którzy później są delegowani do różnych przedsiębiorstw, aby służyć swoją pomocą, jak i wiedzą. Podczas szkoleń można otrzymać szereg wskazówek i porad, aby unikać najczęstszych błędów i poprawnie wypełniać wnioski.