Jednofazowe agregaty prądotwórcze – oto produkty, którymi warto się zainteresować

Prawdopodobnie nie ma osoby na świecie, która chciałaby wrócić zmęczona po ciężkim dniu do domu ogarniętego mrokiem i ciszą. Brak prądu, niedziałająca lodówka, kończąca się bateria w telefonie – to tylko przykładowe oznaki awarii sieci. Co w tej sytuacji zrobić? Z pomocą może przyjść agregat prądotwórczy jednofazowy. Który z modeli warto mieć w swoim domu lub biurze?

Dlaczego warto kupić agregat prądotwórczy jednofazowy?

Agregat prądotwórczy jednofazowy to urządzenie, które generuje prąd zmienny o napięciu 230 V. Jest to najczęściej stosowany typ generatorów w gospodarstwach domowych i małych firmach. Zasilane są one benzyną, olejem napędowym lub gazem ziemnym. Dlaczego te urządzenia stają się coraz popularniejsze?

  • Zabezpieczają przed awariami prądu – agregat prądotwórczy zapewnia ciągły dostęp do energii elektrycznej, nawet w przypadku usterki lub uszkodzenia infrastruktury przesyłowej. Dzięki temu nie musimy się martwić o to, że zepsuje się jedzenie w lodówce, nie będzie można korzystać z komputera lub telewizora, a budynek pogrąży się w ciemności.
  • Umożliwiają zasilenie urządzeń elektrycznych w terenie – generator prądotwórczy może być również używany do zasilania sprzętu w miejscach pozbawionych dostępu do sieci elektroenergetycznej. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które wyjeżdżają na camping, działkę lub na budowę.
  • Stanowią dodatkowe źródło prądu w sytuacjach awaryjnych, takich jak: powodzie, huragany lub inne klęski żywiołowe.
  • Pomagają w utrzymaniu ciągłości pracy w środowiskach przemysłowych, budowlanych czy rolniczych – przydają się tu nie tylko większe jednostki, jak agregat prądotwórczy 10kW, ale też urządzenia mniejszej mocy do zasilenia narzędzi elektrycznych czy oświetlenia.

Które modele warto nabyć do domu lub biura?

Holida WM 7000E

Ten agregat prądotwórczy jednofazowy oferuje imponującą wydajność. Dzięki nowoczesnym technologiom jest w stanie zapewnić stabilne źródło energii nawet w trudnych warunkach atmosferycznych czy przy intensywnym obciążeniu. Został zaprojektowany z myślą o łatwości obsługi nawet dla osób bez specjalistycznej wiedzy technicznej. Jego atutem jest także pojemny bak oraz elektryczny rozruch silnika. Marka Holida słynie z doskonałego stosunku ceny do jakości, a jej model WM 7000E jest doskonałym przykładem potwierdzającym tę tezę. To tylko niektóre nowoczesne agregaty prądotwórcze od Gotex.

Wśród innych, równie cenionych maszyn, można wskazać jeszcze:

FOGO F 3001 R

Ten agregat wyróżnia się stosunkowo niską mocą znamionową, z czym w parze idzie kompaktowy wymiar. FOGO F 3001 R to urządzenie łatwe do transportowania, dzięki czemu idealnie nadaje się do różnych zastosowań, zarówno w domu, jak i w pracy.

Klasa izolacji prądnicy H, niski poziom zakłóceń THD oraz wysoki stopień ochrony IP23 sprawiają, że jest to urządzenie niezwykle efektywne i bezpieczne. Warto także zwrócić uwagę na prąd startowy na poziomie 300%, który gwarantuje łatwe i szybkie uruchomienie generatora.

Wacker Neuson MG5

Nasze zestawienie uzupełnia klasyczny model agregatu jednofazowego od Wacker Neuson – międzynarodowej marki słynącej z wysokiej jakości oferowanych produktów. Dlaczego warto go kupić? Przede wszystkim zwraca uwagę unikalna konstrukcja zbiornika z przetłoczeniami, czterosuwowy silnik benzynowy zapewniający płynność pracy oraz pierwszorzędne amortyzatory, wydłużające żywotność maszyny. Osoby szukające rozwiązań na podróże ucieszy z pewnością obecność kół oraz składanych uchwytów ułatwiających transport.

Agregat prądotwórczy, generator Holida WM 7000E

Agregat prądotwórczy, generator Holida WM 7000E