W minioną noc o godzinie 4:37 przypadkowa osoba będąca świadkiem zdarzenia przekazała informację pod numer alarmowy 998 o pożarze budynku przy ul. Trakt Lubelski. SK KM PSP m. st. Warszawy do akcji dysponowało zastępy z JRG 12 i JRG 8.

W momencie przyjazdu zastępów Państwowej Straży Pożarnej na miejsce, ogniem objęty był cały drewniany dach murowanego budynku. Po zabezpieczeniu miejsca działań przystąpiono do podawania dwóch prądów wody w natarciu. Jeden bezpośrednio do wnętrza budynku przez okno, drugi z drabiny przystawnej na dach domu. Z jednoczesnym podawaniem środka gaśniczego budynek został przeszukany pod kątem osób poszkodowanych. Nikogo nie znaleziono. W dalszej części działań gaśniczych do pomocy został zadysponowany zastęp z OSP Wesoła. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do dogaszania i prac rozbiórkowych.

Akcja przy skrzyżowaniu ul. Trakt Lubelski i Kombajnistów zakończyła się o godzinie 9:41.

Tekst: mł. asp. Marcin Rybski
Zdjęcia: JRG 12


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.