Lokalsi 4.0 2026: VI Forum Mediów Lokalnych

1 min czytania

Czy Polsce grożą pustynie medialne? Jak skutecznie prowadzić lokalny portal, skąd brać ruch w 2026 roku i jak lepiej ogarniać finanse? 18 marca 2026 r. w Campusie Google odbędzie się VI Forum Mediów Lokalsi 4.0 – największe spotkanie wydawców lokalnych portali i mediów z całej Polski, z udziałem ekspertów Google oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Gdzie i kiedy odbędzie się Lokalsi 4.0 2026?

📅 Data: 18 marca 2026 r.

📍 Miejsce: Campus Google (Warszawa)

🎟 Udział: bezpłatny (liczba miejsc ograniczona)

🎟 ZAPISY: https://localpress.pl/lokalsi/lokalsi-40-2026-ruszyly-zapisy-na-najwieksze-forum-mediow-lokalnych-sprawdz-szczegoly/P0K7ZaRnchovwFcz6QX5

O czym będzie tegoroczna edycja?

W tym roku organizatorzy chcą odpowiedzieć na kluczowe pytanie: Jak wspierać media lokalne, by w Polsce nie powstały pustynie medialne?

Zapowiedziana jest debata na ten temat z udziałem organizacji pozarządowych oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To ważne również w kontekście programu „Bliska kultura”, który ma ruszyć właśnie w marcu.

Ruch na portalach, monetyzacja i finanse

Szczegółowy program ma zostać ogłoszony wkrótce, ale już wiadomo, że będą poruszane tematy, które najbardziej interesują wydawców:

  • ruch na portalach i jego źródła,
  • monetyzacja i finanse,
  • usprawnienie procesu tworzenia treści,
  • prezentacje narzędzi i rozwiązań przydatnych w codziennej pracy redakcji.

Forum to też nie tylko scena i panele — ważnym elementem są rozmowy w kuluarach i networking, czyli wymiana doświadczeń między wydawcami z różnych części Polski.

Autor: ws