O godzinie 14:12 strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 14 otrzymali zgłoszenie o kolizji na ul. Powsińskiej.

Około godziny 17:50 do Punktu Alarmowego JRG 13 wpłynęło zgłoszenie o wypadku na ulicy Żołnierskiej. Do akcji zadysponowano zastępy GBA-Rt 3/16/4 z JRG 13 oraz GBA z JRG 8.

Dwa zastępy GBA-Rt oraz SCRt z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 15 zadysponowano do zdarzenia drogowego jakie miało miejsce na ul. Łodygowej w Ząbkach. Po dojeździe zastano samochód dostawczy leżący na boku na posesji przy ulicy.

W dniach 27-29 czerwca 2019 roku w Bukfurdo (Węgry), odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Węgier o tytuł „Najtwardszego Strażaka”. W zawodach obok zawodników reprezentujących węgierskich strażaków, uczestniczyli reprezentanci Czech, Niemiec, Rumunii, Słowacji i Polski.

2019 04 uniwersalne interwencja 04Picie piwa w niedozwolonym miejscu może zaprowadzić za kratki. Przekonał się o tym pewien mężczyzna, który wraz z kolegami raczył się chmielowym napojem na skrzyżowaniu Conrada i Reymonta. 

2019 07 audi most 01Rozpędzony samochód wbił się w barierkę mostu. Ranny został pasażer, a zniszczona instalacja gazowa groziła wybuchem. Na szczęście w pobliżu byli strażnicy miejscy.

2019 07 eko interwencje 01Niedziela 7 lipca była pracowitym dniem dla strażniczek i strażników z Ekopatrolu. Zaczęło się od zlecenia z Białołęki...

 • Nie zapłacił za perfumy o wartości 3 tysięcy złotych

  W ręce bielańskich mundurowych wpadł mężczyzna podejrzany o kradzież sklepową w drogerii przy ulicy Kasprowicza. Mężczyzna nie pierwszy raz przyszedł do tego sklepu, dlatego został zapamiętany przez pracowników. 39-latek naraził sklep na straty sięgające prawie 3 tysiące złotych. Za popełniony czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Wybił szybę w autobusie, odpowie za uszkodzenie mienia

  Zarzut uszkodzenia mienia usłyszał w bemowskim komisariacie 49-letni mężczyzna. Policjanci rozpoznali go po rysopisie, został on zatrzymany chwilę po zdarzeniu, kiedy szedł ulicą. Wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 3 tysiące zł. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

 • Zatrzymany za posiadanie znacznej ilości narkotyków

  Bielańscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze przeprowadzili akcję na jednym z bielańskich osiedli. W miejscu zamieszkania 44-latka znaleźli ponad 59 gramów marihuany oraz ponad 170 gramów amfetaminy. Podejrzany usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem.

 • Podejrzani o kradzież rozbójniczą zatrzymani, telefon odzyskany

  Policjanci wydziału kryminalnego oraz mińscy wywiadowcy, w ramach wspólnych działań w sprawie kradzieży rozbójniczej, do jakiej doszło kilka dni temu na terenie dworca w Mińsku Mazowieckim, zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o ten czyn, a także odzyskali telefon, którego zabrali. Dwóch z nich usłyszało zarzuty karne, obaj zostali także objęci policyjnym dozorem.

 • Poszukiwana ENA w rękach wolskich policjantów

  Policjanci z Woli zatrzymali kobietę, za którą był wydany europejski nakaz aresztowania przez sąd w Niemczech. 62-latka była poszukiwana za udział w zorganizowanej grupie przestępczej w związku z przestępstwami przeciwko mieniu. Teraz kobieta trafia do zakładu karnego w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

 • Policjant zatrzymał w czasie wolnym nietrzeźwego kierowcę

  Jeden z otwockich policjantów, wracając po zakończonej służbie do swojego miejsca zamieszkania, podjął skuteczną interwencję na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 50 z ulicą Chróścielewskiego w Mińsku Mazowieckim. Wspólnie z kierowcą pasażerskiego busa uniemożliwił pijanemu kierowcy opla dalszą jazdę. Funkcjonariusz błyskawicznie i dynamicznie zajechał drogę oplowi, a kierowca busa zabrał nietrzeźwemu kluczyki. 50-letni mieszkaniec powiatu otwockiego usłyszał już zarzut jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości. Policjant zachował się wzorowo, reagując w czasie wolnym. Na pochwałę zasługuje również prawdziwie obywatelska reakcja kierowcy busa.

 • Przyszedł nakarmić kota, wyszedł z biżuterią...

  Zarzuty za kradzież z włamaniem i kradzież przedstawili policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu 26-letniemu mieszkańcowi Pragi Północ. Mężczyzna miał zaopiekować się kotem pod nieobecność właścicielki, a w konsekwencji okradł jej mieszkanie. Operacyjni odzyskali część skradzionych przedmiotów. Okazało się, że podejrzany wcześniej dwukrotnie włamał się do lokalu pokrzywdzonej. Policjanci apelują! Wyjeżdżając na wakacje poprośmy osoby zaufane o opiekę nad naszym mieszkaniem.

 • Policyjni kierowcy na torze

  Na początku test praktyczny, potem równie praktyczne przypomnienie zasad dobrego kierowcy, następnie ćwiczenia doskonalące na torach oraz na drodze. Na zakończenie sprawdzenie umiejętności na torze.

 • 100 LITRÓW KRWI NA 100-LECIE POWSTANIA POLICJI PAŃSTWOWEJ ZEBRANE

  Wśród przedsięwzięć zaplanowanych z okazji obchodów 100. rocznicy powstania Policji Państwowej znalazła się akcja zbiórki krwi zorganizowana dziś przed gmachem Komendy Stołecznej Policji. W ciągu 8 godzin w ambulansach i przy stanowiskach przygotowanych w budynku, tym bezcennym darem dzielili się policjanci i pracownicy Policji garnizonu stołecznego. Podczas akcji zostało zebranych ponad 100 litrów krwi i będzie ona jeszcze kontynuowana. Oddana dziś krew zostanie wykorzystana do ratowania życie lub zdrowia osób potrzebujących.

 • 2019 07 kradzione veturilo 01Parafrazując klasyka – jeśli rowerzysta zatrzymuje się przy radiowozie i bacznie obserwuje strażników – wiedz, że coś się dzieje. 4 lipca „się zadziało” w Alei Solidarności, w pobliżu cerkwi.

  2019 07 konar tukana 01Wczoraj, 4 lipca, w godzinach popołudniowych zmotoryzowany patrol z II Oddziału Terenowego otrzymał pilne zlecenie udania się na ulicę Tukana, gdzie zauważono uszkodzony konar drzewa.