• Jechali busem do pracy, jeden zginął na miejscu, ośmiu trafiło do szpitali

  Kierowca volkswagena caravelle, wiozący pracowników ekipy budowlanej do pracy przy przebudowie drogi krajowej nr 17, na ulicy Żeromskiego w Otwocku, stracił panowanie nad kierownicą, zjechał na pobocze do przydrożnego rowu, uderzając w drzewa i betonowy przepust. Auto dachowało, a jeden z pasażerów, który wypadł z samochodu, doznał obrażeń, które skutkowały jego śmiercią. Kierowca wspólnie z pozostałą siódemką mężczyzn trafili na badania i hospitalizację do szpitali w Warszawie i Otwocku. Kierowca był trzeźwy. Teraz będzie prowadzone śledztwo, w którym czynności będą realizowane przez prokuratora i policjantów specjalizujących w tego rodzaju sprawach.

 • Odpowie za uszkodzenie fontanny

  Policjanci z Błonia zatrzymali 48-letniego mieszkańca gminy po tym, gdy ten chwilę wcześniej wszedł do fontanny i uszkodził 5 dysz wodnych. Podczas interwencji odmówił podania funkcjonariuszom swoich danych osobowych oraz używając słów wulgarnych kierował wobec nich groźby karalne. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 • Pracownik podejrzany o kradzież 98 urządzeń multimedialnych z pokojów hotelowych

  Policjanci z mokotowskiej komendy, przy współpracy z kierownictwem hotelu, zatrzymali pracownika technicznego, który miał w ciągu dwóch tygodni wymontować z blisko 100 pokojów urządzenia multimedialne, rozszerzające możliwości telewizorów. Straty hotelu sięgają 20 tysięcy złotych, a zatrzymany usłyszał zarzuty, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 • 64-latka uwierzyła oszustom i straciła pieniądze

  Policjanci po raz kolejny przestrzegają przed oszustami wyłudzającymi od starszych osób pieniądze metodą na tzw. „policjanta”. Przestępcy są często zatrzymywani dzięki pomocy osób, które mają świadomość tego, że mogą zostać oszukane. Niestety wciąż jesteśmy informowani o kolejnych pokrzywdzonych. Kiedy starsza osoba odbiera telefon od rzekomego „policjanta” z prośbą o pomoc w zatrzymaniu oszustów, często przekazuje przestępcom oszczędności całego życia. Właśnie tak stało się kilka dni temu na terenie Ochoty. 64-letnia kobieta wysłuchała poleceń rzekomego policjanta i dalej zgodnie z instrukcją przekazała pieniądze oszustowi.

 • Legionowski policjant w czasie wolnym od służby odnalazł skradzione auto

  O tym, że policjantem jest się całą dobę świadczy zachowanie legionowskiego funkcjonariusza, który w czasie wolnym od służby, będąc z rodziną na spacerze, ujawnił skradzione kilka dni temu z terenu Legionowa auto. Samochód już wrócił do właściciela.

 • Nieuczciwa opiekunka zatrzymana

  Za kradzież odpowie 69-latka zatrzymana przez grodziskich policjantów. Kobieta jest podejrzana o zabranie z domu innej osoby złotej biżuterii o wartości 25 tys. złotych. Przestępstwa miała dokonać podczas wykonywania zadań opiekunki. Popełniony przez nią czyn zagrożony jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Areszt za podrobienie dokumentów

  Policjanci z komisariatu w Michałowicach zatrzymali troje obywateli Wietnamu za posiadanie środków odurzających oraz podrobienie dokumentów. Interwencja w Raszynie zakończyła się 2-miesięcznym aresztem dla dwójki z nich. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego 85-latka - podziękowania od rodziny dla policjantów

  Od soboty policjanci z Pragi Północ poszukiwali 85-letniego mężczyzny, który wyszedł z mieszkania. Zaniepokojona stanem zdrowia seniora rodzina poprosiła Policję o pomoc w jego odnalezieniu. Przez kolejne kilkadziesiąt godzin funkcjonariusze kontrolowali wszystkie miejsca, do których mógł udać się zaginiony mężczyzna. Za ich ogromne zaangażowanie w te działania podziękowała w meilu przesłanym do funkcjonariuszy, córka odnalezionego mężczyzny i życzyła policjantom dalszych sukcesów w ciężkiej, ale jakże ważnej pracy.

 • Zawody „Ogień na ogień” już w czwartek

  Mistrzostwa Polski w konkurencjach wytrzymałościowo-siłowych pn. „Ogień na ogień” o puchar Komendanta Stołecznego Policji odbędą się już w czwartek 12 września na terenie obiektu sportowego MOSIR w Ząbkach. W tegorocznej edycji w zawodach udział wezmą 34 trzyosobowe drużyny z całej Polski, w sumie 102 zawodników. Mistrzostwa zostały zorganizowane w ramach obchodów 100. rocznicy powstania Policji Państwowej.

 • Podobnie jak w ubiegłych latach, w czasie tegorocznych wakacji KM PSP m.st. Warszawy prowadziła szereg działań profilaktyczno-prewencyjnych, zmierzających do poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w trakcie letniego wypoczynku.

  2019 09 zagubionaStarsza pani przyszła do sklepu przy ul. Szanajcy i nie wiedziała gdzie się znajduje, ponieważ miała problem z pamięcią. Obsługa wezwała strażniczki miejskie, które zaopiekowały się kobietą.

  XVII Rodzinny Piknik Integracyjny – spotkajmy się na Szczęśliwicach! W sobotę 14 września w godz. od 11.00 do 17.00 w parku Szczęśliwickim już po raz siedemnasty odbędzie się „Rodzinny Piknik Integracyjny” i „XI Targi Organizacji Pozarządowych”. To znakomita okazja do

  W ostatnim czasie coraz większa liczba osób jest wręcz zachwycona możliwościami jakie dają sklepy. Wiadomo, że jeszcze kilka lat temu nie do końca było oczywistym w jaki sposób do pewnych kwestii podchodzić, jednak to wszystko się pozmieniało. Oczywistym jest to, że mimo wszystko dobrze wykonana blacha anodowana, będzie mogła służyć wiele lat. Dlatego warto jest już dziś mocniej się nad tym zastanowić, by wiedzieć, jak wiele możliwości jest jeszcze przed nami. Koniecznie należy zwrócić swoja uwagę na to, jak wiele możliwości jest przed nami. Obecnie producenci na właściwie każdym kroku podejmują starania ku temu, by jednak podejść do pewnych kwestii w rozsądny sposób. Oznacza to, że starają się wprowadzać na rynek takie produkty, które będą spełniały oczekiwania pod właściwie każdym względem. Jednym z nich jest oczywiście blacha anodowana, nad która warto jest się mocniej zastanowić. Właściwe podejście do zakupu blachy to już połowa sukcesu. W praktyce będzie to oznaczało, że nawet jeśli do tej pory ktoś nie do końca wiedział, w jaki sposób za to wszystko się zabrać, to jednak w późniejszym czasie więcej będzie mógł na tym skorzystać.

  Blacha dla każdego

  Blachy aluminiowe anodowane

  Wiele osób jest zdania, że mimo wszystko znacznie lepiej jest wydać więcej pieniędzy jeśli chodzi o blachy aluminiowe anodowane, niż w późniejszym czasie martwić się o to, w jaki sposób należy zabezpieczyć przykładowo dach. I tak w ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszą się właśnie blachy. Są nie tylko odporne pod każdym względem, ale przede wszystkim powodują, że można je położyć na dach na naprawdę bardzo długi czas i nic właściwie się z nimi nie stanie. Wiadomo, że blachy z aluminium to opcja dla właściwie każdego, kto chciałby skorzystać z tego typu możliwości. Warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób podejść do tego typu możliwości. Czasami wystarczy naprawdę chwila, by można było sprawdzić, jak to wszystko wygląda. Od pewnego czasu coraz większa liczba specjalistów jest zdania, że cena blachy aluminiowej powinna być adekwatna do jej jakości. Dlatego nawet jeśli do tej pory ktoś jeszcze miał jakieś wątpliwości, to można będzie zupełnie inaczej do tego wszystkiego podejść. Dając sobie więcej czasu na podjęcie decyzji można będzie całkowicie inaczej podejść do zakupu. Wiadomo, że mimo wszystko blacha aluminiowa powlekana to rozwiązanie dla właściwie każdego oznacza to, że można już dziś zastanowić się nad tym, jaką cenę się widziało, ale również w jaki sposób ona będzie mogła wpływać na jakość materiału. Prawdą jest, że obecnie ludzie dalej nie mają ku temu większej świadomości. Tak więc można już dziś zastanowić się nad swoim podejściem, by można było wiedzieć, w jak dużym stopniu wpływa on na efekt, który można będzie uzyskać. Czasy się zmieniają, chcemy mieć coraz bardziej nowoczesne wnętrza, jednak to, w jaki sposób się do tego podchodzi zależy tylko i wyłącznie od na samych.

  Modułowy dom to szansa na szybkie wzniesienie własnych czterech ścian. Według producentów, budynek o przeznaczeniu mieszkalnym wykonany z prefabrykatów może powstawać już po 60 dniach. Jak wygląda proces jego powstawania budynku, a także, ile trzeba za niego zapłacić? Staramy się to ustalić z pracownikami modulowydom.pl

  Dom z fabryki

  Zainteresowanie tego rodzaju budynkami jest coraz większe. Wynika to nie tylko z faktu powstawania coraz większej ilości takich budynków, ale również liczby zapytań. W wyszukiwarce Google coraz chętniej pojawiają się zapytania: domy modułowe rodzaje, domy modułowe cena, czy też producent domów modułowych. Jak powstają takie obiekty?

  Materiał, z jakiego powstają budynki modułowe jest keramzybet, a 80% procent elementów produkowanych jest w specjalnych halach produkcyjnych. Po wytworzeniu są one transportowane na plac budowy, gdzie całość jest przytwierdzona do podłoża lub montowana z pozostałymi elementami, jeśli projekt jest bardziej skomplikowany. Ze względu na swoją specyfikę można umieszczać je na skarpach, terenach podmokłych, czy też skałach.

  Większość, standardowych projektów zakłada, że budynek będzie w kształcie sześcianu, którego wymiary będą regularne. Taki kształt najczęściej proponują sami producenci, którzy posiadają gotowe katalogi projektów. Skorzystanie z innego, niż oferowany przez twórcę projekt, może wiązać się z większymi kosztami inwestycji.

  Wykończenie domu modułowego

  Jak wskazują nam pracownicy firmy domymodulowe.pl, istnieje kilka możliwości wykończenia tego rodzaju budynku. Uzależniony jest on oczywiście od preferencji klienta, który może wybierać między stanem surowym, a pełnym wykończeniem.

  W przypadku stanu surowego do naszej dyspozycji otrzymujemy budynek modułowy, który posiada kilka elementów wykończenia. Zazwyczaj są to zamontowane drzwi, okna oraz podłączone podstawowe instalacje. Jeśli chcemy by tego rodzaju budynek był przystosowany do mieszkania, musimy dokonać inwestycji, która ma na celu wyposażenie obiektu.

  Drugim dostępnym rozwiązaniem jest pełne wyposażenie budynku, który jest od razu gotowy do użytkowania. Taką propozycję w swojej ofercie ma obecnie wielu producentów, którzy w stawianych przez siebie obiektach umieszczają między innymi sprzęt AGD i RTV, zapewniają umeblowaną kuchnię, umieszczają szafy i zabudowy, a także umieszczają elementy wyposażenia. Taka opcja jest wprawdzie droższa, ale taki dom jest od razu przystosowany do zamieszkania.

  Domy modułowe - cena, rodzaje, specyfikacja

  Modułowy dom - ile może to kosztować ?

  Cena domu modułowego zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest właśnie poziom wyposażenia mieszkania - oczywiście kupując budynek w stanie surowym zapłacimy dużo mniej, niż w przypadku pełnego umeblowania. Kolejnym elementem wpływającym na cenę jest wielkość modułu. Wybór w tym temacie jest bardzo szeroki, ponieważ skorzystać możemy zarówno z małych obiektów (około 35 m²), jak i budynków dwukondygnacyjnych (około 120 m²).

  Duże znaczenie ma również to, czy taki budynek musi mieć pozwolenie na budowę, czy też nie. Mieszkania, które nie wymagają pozwolenia są oczywiście sporo tańsze. Przykładowo, za 35 m² dom modułowy, który nie wymaga pozwolenia na budowę, a dodatkowo jest obiektem całorocznych (wyposażony w klimatyzację) musimy zapłacić około 70 000 złotych. Za taką kwotę nie mamy co liczyć na postawienie klasycznego domu - warto więc poważnie zastanowić się nad tego typu rozwiązaniem.

  Potrzebujesz części samochodowych do Volvo? Dzisiaj ich sprzedaż prowadzona jest przez wiele sklepów. Gdzie można je dostać?

  Volvo to szwedzka marka samochodów osobowych, w której ofercie możemy znaleźć także samochody luksusowe, czyli tak zwane auta klasy premium. Dzisiaj auta kombi, sedan czy SUV od Volvo kupić można także w Polsce – tutaj dostaniemy także części samochodowe Volvo przeznaczone do modeli aktualnie będących w sprzedaży i tych ze starszych generacji.

  Gdzie można kupić części Volvo? Czy najlepszym miejscem do ich zakupu będzie autoryzowany salon samochodów luksusowych tej marki? A może lepiej zdecydować się na kupno Volvo części on-line? Jak trafić na oryginały i nie przepłacić? Odpowiadamy na te i inne pytania!

  Części samochodowe Volvo – kto prowadzi ich sprzedaż?

  Jeśli do wyszukiwarki internetowej wpiszemy słowa typu „części zamienne volvo”, „części samochodowe volvo sklep” czy też „części do volvo”, możemy natychmiast zauważyć, że do wyboru mamy wiele punktów sprzedaży.

  Są to zarówno autoryzowane salony samochodowe Łódź to jedno z miast, gdzie są one dostępne, jak również sklepy oferujące różne części, także na auta premium.

  Jakie części samochodowe Volvo znajdziemy w sklepach?

  Sklepy prowadzące sprzedaż części zamiennych na samochody marki premium Volvo mogą zaoferować swoim klientom praktycznie wszystko, co potrzebne do auta.

  Przykładowo, klasa premium może wymagać wymiany elementów układu hamulcowego, zawieszenia czy też podniszczonych detali wewnątrz. Wtedy sklep może zaopatrzyć samochody premium we wszystko, co potrzebne!

  Wobec tego w sprzedaży znajdziemy części samochodowe do wielu różnych modeli marki Volvo nowe i używane, w tym między innymi:

  • części do Volvo S40
  • części do Volvo S60
  • części do Volvo S80
  • części do Volvo V40
  • części do Volvo V50
  • części do Volvo V70
  • części do Volvo XC60
  • części do Volvo XC90

  Wobec tego możemy kupić części do praktycznie wszystkich modeli od Volvo – na samochody kombi, hatchback, SUV czy sedan.

  Części samochodowe Volvo – gdzie można je kupić?

  Znalezienie potrzebnych komponentów także nie będzie potrzebne. Gdy chcemy dowiedzieć się, jakie części zamienne będą potrzebne, będziemy musieli mieć ich oznaczenie, na przykład do Volvo kombi. Takie informacje znajdziemy na częściach oraz w instrukcjach. W znalezieniu pomogą nam także katalogi on-line obejmujące również auta luksusowe.

  Gdzie najtaniej można dostać części samochodowe Volvo?

  Masz samochód Volvo i chcesz kupić części zamienne? Części na samochody Volvo używane i te nowsze można dostać dzisiaj w wielu miejscach – bez przepłacania!

  Części na marki premium samochody można zakupić w salonach dealerskich marek, a dokładnie w ich ASO, gdzie można skorzystać też z usług napraw. Wtedy naprawa Volvo będzie wykonana profesjonalnie, według zaleceń producenta. W ASO możemy kupić części na wszystkie samochody klasy premium od Volvo.

  Także części na samochody tej marki można dostać w sklepach internetowych. Warto jednak uważać, jeśli chcemy wyposażyć w nie swój sedan czy kombi samochód – istnieje ryzyko kupna części podrobionych!

  Gdy chcemy, aby auto posiadało sprawdzone części, kupujmy je od dealerów i sprawdzonych sklepów. Oczywiście komponenty na luksusowe samochody używane od Volvo także dostaniemy on-line, ale wybierzmy wtedy sklep cieszący się zaufaniem klientów i posiadający pozytywne opinie.

  Do skorzystania ze swojej oferty zaprasza salon Volvo Car Nova z Łodzi – to tu możesz zakupić nowe i używane auta Volvo, także jako wyprzedaż rocznikawyprzedaż samochodów pozwala na zakupienie ich w znacznie niższych cenach!

  Urlop nad polskim morzem? Dlaczego nie! Teraz bez problemu można znaleźć hotel, by móc się w nim zatrzymać w dogodnym terminie. Obiekt działający przez cały rok sprzyja pobytom zarówno w okresie letnim, jak i jesienno-zimowym. W końcu w chłodne i zimne dni nad morzem też może być przepięknie… To świetna pora np. na zaręczyny nad morzem. Nie ma tłumów, a jest klimat.

  Dlaczego hotel jest lepszy niż prywatne kwatery, kempingi itp.?

  Hotele nie są tanie, a przynajmniej dla tych mniej zamożnych turystów. Jednak mają one znaczną przewagę nad prywatnymi kwaterami, kempingami i tego typu noclegami z niższej półki. Przede wszystkim działają przez cały rok. Dlatego bez względu na to, kiedy chcemy wybrać się nad morze, możemy zatrzymać się w jednym z hoteli. Świetnym wyborem będzie hotel butikowy, oferujący gościom kompleksową obsługę, a w tym pełen pakiet usług dodatkowych i atrakcji. W hotelu zawsze panuje miła atmosfera, a goście mogą liczyć na prywatność. To bezpieczny obiekt, w którym można spokojnie pozostawić swoje rzeczy, by zaraz po tym wybrać się na plażę, czy zwiedzać okolicę. Każdy hotel na Kaszubach działa legalnie, więc nie ma powodu, by obawiać się jakiegoś oszustwa. Trzeba tylko dokładnie zapoznać się z ofertą, aby wiedzieć, za co się płaci i z jakimi jeszcze ewentualnie kosztami będzie trzeba się zmierzyć. Lepiej wiedzieć wcześniej i na wydatki te odpowiednio się przygotować.

  Kiedy najlepiej zarezerwować pokój w hotelu?

  Wybierając się nad morze w okresie wakacyjnym, trzeba liczyć się z tym, że nawet najdroższy hotel nad morzem może być już zajęty. Brak wolnych terminów może oznaczać, że obiekt ten faktycznie zasługuje na wybór. Warto w takim razie zająć się poszukiwaniami noclegu znacznie wcześniej. Tylko znacznie, to znaczy ile wcześniej? Wiedząc już, gdzie się pojedzie i kiedy, dobrze jest zarezerwować pokój nawet na kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem. Nie zaszkodzi, a to zwiększy szansę nie tylko na wybór pokoju. Nie będzie więc trzeba decydować się na to, co zostało. Będzie można po prostu dokonać wyboru wedle uznania i potrzeb. Być może wcześniej będą obowiązywały też atrakcyjniejsze ceny. Warto więc zawczasu zorientować się w szczegółach oferty.

  Z jakimi opłatami trzeba się liczyć, rezerwując pokój w hotelu?

  Każdy hotel nad polskim morzem rządzi się swoimi prawami. Postępuje według własnej polityki. Dlatego jeden może pobierać tylko jedną opłatę za cały pobyt, drugi zaś kilka różnych, zależnie od tego, z czego goście będą korzystać. Niektóre hotele nad morzem mają obszerną ofertę nie tylko noclegową, ale również atrakcji. Tak więc cena pokoju to jest jedno, a ceny jakie obowiązują w strefie wellness, to już jest zupełnie inna sprawa. Czasem obiekt ten życzy sobie, aby goście dokonali opłaty za sprzątanie w trakcie pobytu, czy np. już na koniec, w dniu wyjazdu. Ważne jest wobec tego, aby wybierając sobie nocleg, wcześniej zapoznać się ze szczegółami i dowiedzieć się, z czego na terenie hotelu można korzystać w cenie noclegu, a za co będzie trzeba jeszcze dopłacić. Zdarza się, że dodatkowych opłat jest całkiem sporo, a wielu turystów nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Niektórzy nawet nie są przygotowani na dodatkowe koszty. Wynika to ze zbyt rzadkiego korzystania z oferty obiektów hotelowych.

  Hotel blisko morza, czy na obrzeżach?

  Zapewne każdy zdaje sobie sprawę z tego, że hotele nad morzem bałtyckim zlokalizowane są w różnych częściach nadmorskich miejscowości. Czasem są blisko plaży, niekiedy nieco dalej. Zdarza się nawet, że w pobliskich miejscowościach. Gdzie w takim razie najlepiej się zatrzymać? Fajnie jest, kiedy hotel znajduje się nad morzem bałtyckim, tuż przy plaży. Jednak trzeba w tej sytuacji liczyć się z tym, że nie będzie tam spokoju. Hałasy i tłumy turystów nie sprzyjają wypoczynkowi. Warto więc pomyśleć o okolicznych miejscowościach, gdzie jest nie tylko spokój, ale i większy kontakt z naturą. Do morza zawsze można dojechać, czasem nawet dojść. Trzeba też mieć na uwadze to, że luksusowy hotel nad morzem nieco oddalony od plaży będzie tańszy, niż ten w jej pobliżu.

  Hotel czynny przez cały rok

  Do utrzymania odpowiedniego poziomu higieny osobistej należy regularnie zażywać kąpieli bądź prysznica. Przeciętny człowiek kąpie się codziennie, a nawet do kilku razy na dzień w razie potrzeby. Dlatego warto wybrać rozwiązanie, dzięki któremu możemy nieco oszczędzić na rachunkach za wodę. Wanna to rozwiązanie pasujące do większych łazienek czy do łazienek, które używane są przez małe dzieci. Ponadto codzienne zapełnianie średniej wielkości wanny kwartalnie kosztuje nas niemało, dlatego zdecydowanie oszczędniejszym rozwiązaniem jest prysznic. Jeśli chodzi o kabiny prysznicowe, Warszawa i okolice to miejsce, gdzie z łatwością znajdziemy odpowiednie wyposażenie do naszej łazienki.

  Wanna kontra prysznic

  Prysznic zdecydowanie bardziej pozwala nam zaoszczędzić wodę, szczególnie jeśli korzysta z niego więcej osób. Średnie zużycie wody podczas prysznicu jest około czterokrotnie niższe niż w przypadku wanny. Kabina prysznicowa to koszt porównywalny z dobrej jakości wanną, dlatego warto zainwestować w tą pierwszą opcję.

  Prysznic jest polecany w przypadku łazienek o małej powierzchni. Dopasowanie kabiny prysznicowej do małego pomieszczenia jest zdecydowanie prostsze niż znalezienie wanny o odpowiednich wymiarach. Najmniejsze kabiny nie zajmują nawet jednego metra kwadratowego co sprawia, że zagospodarowanie łazienki staje się nieco łatwiejsze.

  Prysznic jest zdecydowanie szybszym sposobem na utrzymanie higieny osobistej. Krótki prysznic możemy „załatwić” nawet w kilka minut. Kąpiel w wannie zazwyczaj trwa znacznie dłużej, gdyż ciepła woda w połączeniu z płynem do kąpieli o miłym zapachu nie pozwala nam wyjść spod przyjemnej piany.

  Kabina prysznicowa jest zdecydowanym ułatwieniem dla osób, które mają problemy ze swobodnym poruszaniem się. Mowa tutaj głównie o osobach niepełnosprawnych lub w podeszłym wieku, dla których używanie wanny jest bardzo kłopotliwe. Kabina prysznicowa z brodzikiem niskim lub na płytkach pozwala znacznie skrócić czas kąpieli.

  Najpopularniejsze rodzaje kabin prysznicowych

  • Kabiny prysznicowe narożne – zdecydowanie najbardziej popularny model kabiny, który montuje się w kącie łazienki. Pozwala maksymalnie wykorzystać geometrię małych pomieszczeń.
  • Kabiny prysznicowe przyścienne- mniej popularne rozwiązanie, które wymaga większego nakładu finansowego oraz większego metrażu. Kabina przylega do ściany tylko w jednym miejscu, dlatego należy zabudować pozostałe ściany kabiny.
  • Kabiny prysznicowe wnękowe- mniej kosztowny sposób na przestrzeń łazienkową, a do jej stworzenia wystarczy zamontowanie jednej ściany prysznica, którą są drzwi. Resztę konstrukcji stanowią ściany łazienki.
  • Kabiny prysznicowe wannowe – połączenie tradycyjnej wanny z nowoczesnym prysznicem. Wannę zabudowuje się szklanymi ścianami do połowy lub całkowicie, umieszczając w niej drzwi.

  Szklane kabiny prysznicowe

  Kabiny prysznicowe – cena

  Szklane kabiny prysznicowe to rozwiązanie nowoczesne i funkcjonalne, jednak w większości przypadków dosyć kosztowne. Na rynku szklanych zabudów znajdują się również kabiny, na które nie musimy wydać fortuny. Najpopularniejsze kabiny prysznicowe narożne kupimy już za 1500 złotych. Jeśli marzy nam się kabina przyścienna lub wolnostojąca, musimy przygotować się na wydatek rzędu od trzech do czterech tysięcy złotych.

  Wielu producentów, oprócz standardowych kabin, posiada w ofercie kabiny prysznicowe na wymiar. Jest to świetne udogodnienie, szczególnie gdy posiadamy łazienkę o nietypowym rozmiarze czy kształcie. Kabina na wymiar to również sposób na maksymalne wykorzystanie przestrzeni w naszej łazience.

 • "Pachnąca wystawa" - Zapach Sztuki Zasłonimy Ci oczy. Oprowadzimy po galerii. Kieruj się zapachem - inne zmysły uruchomisz później.
 • Znęcał się nad konkubiną, trafił pod policyjny dozór

  Policyjny dozór, zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną zastosował prokurator rejonowy wobec 31-letniego mężczyzny, podejrzanego o znęcanie się nad konkubiną. Przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Mefedron w popielniczce i osłonie przeciwsłonecznej

  Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego ze starobabickiej komendy, podczas patrolowania ulic gminy zatrzymali 29-letniego mieszkańca. Podczas kontroli drogowej ujawnili w popielniczce i osłonie przeciwsłonecznej woreczki z białym proszkiem. Badanie narkotesterem wykazało, że był to należący do mężczyzny mefedron. Za posiadanie środków odurzających ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.