2018 04 zdrowo rowerowo 05Serdecznie zapraszamy na piknik – „Zdrowo rowerowo”, który odbędzie się 13 kwietnia 2019 roku w godz. 11:00-16:00 na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego, ul. Sołtyka 8/10 (Wola). Piknik zawsze cieszy się dużą popularnością.

 • Poszukiwany w rękach dzielnicowych

  Dzielnicowi z komisariatu Policji na Bemowie dzięki dobremu rozpoznaniu niezwłocznie podjęli czynności w związku z informacją o poszukiwanym mężczyźnie. Chwilę później 37-latek był już w ich rękach, poszukiwał go Sąd Rejonowy dla Warszawy Woli w Warszawie w celu ustalenia miejsca pobytu, mężczyzna miał również zostać doprowadzony do zakładu karnego w celu odbycia kary więzienia.

 • Zatrzymani za kradzież paliwa i kradzież z włamaniem

  Policjanci z Wesołej na stacji benzynowej zatrzymali trzech obywateli Gruzji podejrzewanych o dokonywanie kradzieży paliwa. W wyniku ustaleń i przeprowadzonych czynności jeden z mężczyzn, 30-latek usłyszał dwa zarzuty kradzieży. Jego dwaj koledzy, 31-latek i 30-latek odpowiedzą za kradzież z włamaniem. Jak się okazało, kilka dni wcześniej najprawdopodobniej włamali się do samochodu na terenie Rembertowa. Policjanci odnaleźli część skradzionych rzeczy w aucie, którym poruszali się w chwili zatrzymania.

 • Odpowie za posiadanie narkotyków

  Nowodworscy kryminalni zatrzymali 23-letniego mężczyznę, podejrzanego o posiadanie narkotyków. W miejscu pracy i pomieszczeniu mieszkalnym policjanci znaleźli ponad 13 gramów narkotyków. 23-latek usłyszał już zarzut. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Z seniorami o ich bezpieczeństwie

  Policjantka z zespołu ds. prewencji kryminalnej spotkała się z seniorami z Uniwersytetu III Wieku. Spotkanie dotyczyło m.in. oszustw metodą "na policjanta" i "prokuratora", bezpieczeństwa w miejscach publicznych i miejscu zamieszkania. Całe wydarzenie odbyło się w Wyższej Szkole Menadżerskiej przy ul. Kawęczyńskiej na Pradze Północ.

 • Jego łupem padł rower, alkohol oraz 30 opakowań klocków dla dzieci

  Bielańscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do piwnicy oraz kradzież 30 opakowań klocków dziecięcych znanej marki, 10 butelek wódki, wiertarki oraz innych przedmiotów o łącznej wartości 5 tys. złotych. To nie wszystkie fanty zabrane przez niego z bielańskich osiedli, 33-latek jest podejrzany również o kradzież roweru. Teraz w warunkach recydywy grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

 • Zaatakował policjantów widłami, po tym jak znaleźli u niego „fanty” pochodzące z włamania

  Na 3 miesiące trafił do aresztu 27-letni mieszkaniec gminy Latowicz. Mężczyzna jest podejrzany m.in. o kradzież z włamaniem do domku letniskowego, atak na policjantów oraz znęcanie się nad konkubiną i dziećmi. Podczas policyjnych działań na jego posesji mundurowi odnaleźli część ze skradzionych „fantów”. Mundurowi ustalili także drugiego z podejrzanych o włamanie mężczyzn. Teraz grożą im wysokie kary więzienia.

 • Rozpoznajesz tę osobę?

  Policjanci ze śródmiejskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży papierosów o wartości ponad 900 złotych. Wizerunek osoby mogącej mieć związek z tymi przestępstwami zarejestrowały kamery. Każdy, kto rozpoznaje widocznego na zdjęciach mężczyznę proszony jest o kontakt telefoniczny lub osobisty z policjantami prowadzącymi sprawę w siedzibie jednostki przy ul. Wilczej 21.

 • Wpadł chwilę po kradzieży, najpierw tablic rejestracyjnych, a potem paliwa

  Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komendy w Starych Babicach zatrzymali kierowcę volkswagena. Podczas kontroli drogowej okazało się, że pojazd, którym się poruszał, miał nałożone tablice rejestracyjne, które w tym samym dniu zostały skradzione na terenie Warszawy. Jak ustalili funkcjonariusze, pół godziny wcześniej mężczyzna dokonał też kradzieży paliwa na pobliskiej stacji benzynowej. 33-latek usłyszał już zarzuty. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 • Zamiast skonsolidować kredyty, skumulował swoje kłopoty

  Mokotowscy policjanci z wydziału zajmującego się ściganiem przestępstw gospodarczych zatrzymali 32-letniego, warszawskiego przedsiębiorcę, który przy użyciu podrobionej pieczątki wystawił sobie zaświadczenie o zarobkach i zatrudnieniu w firmie, w której pracował w przeszłości. Zaplanowane oszustwo nie wyszło. Bank nie udzielił mu kredytu w wysokości około 120.000 złotych, dzięki któremu miał zreformować swoją działalność gospodarczą. W dodatku usłyszał zarzuty, za które teraz może spędzić nawet 8 lat w więzieniu.

 • Niszczyli samochody dla zabawy?

  Urwane i potłuczone lusterka, wyłamane anteny i wgniecenia w karoseriach tyle pozostawiła po sobie grupa pięciu mężczyzn w wieku od 18 do 20 lat, która przechodząc ulicą Modzelewskiego, dla zabawy niszczyła samochody. Policjanci zatrzymali wszystkich kilka minut po zgłoszeniu. Oprócz jednego z mężczyzn, który miał około jednego promila alkoholu w organizmie, pozostali byli trzeźwi. Cała piątka noc spędziła w policyjnym areszcie. Szkody, które wyrządzili, sięgają kilku tysięcy złotych. Dzisiaj usłyszą zarzuty, za które sąd może ich skazać nawet na 5 lat więzienia.

 • Podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków zatrzymany

  Śródmiejscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Blisko 500 porcji marihuany, mefedron oraz waga służącą do porcjowania narkotyków były ukryte w mieszkaniu 22-latka. Za to przestępstwo Markowi S. grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Miał pomagać w kradzieży toyoty, lexusa i hondy, został aresztowany

  Policjanci z komisariatu na Bemowie kolejny raz wykazali się skutecznością w odzyskiwaniu pojazdów pochodzących z przestępstwa. Tym razem po zgłoszeniu włamania i kradzieży toyoty o wartości 90.000 złotych z parkingu osiedlowego, kryminalni namierzyli dziuplę, gdzie toyota została odstawiona i była już w części „rozebrana”. Sprawcy działali szybko, jednak policjanci ich ubiegli. W wyniku tych działań został zatrzymany mężczyzna, policjanci udowodnili mu jeszcze pomocnictwo przy kradzieży z włamaniem lexusa i hondy. 31-latek trafił do aresztu na trzy miesiące. Policjanci planują kolejne zatrzymania.

 • St. sierż. Arkadiusz Kusznieruk z 5 medalami na jednych zawodach pływackich

  St. sierż. Arkadiusz Kusznieruk od 6 lat jest policjantem. Od marca tego roku służbę pełni w wydziale prewencji południowopraskiejj komendy, zajmuje się zagadnieniami związanymi z przestępczością nieletnich, wcześniej służył w warszawskim OPP. Arek 9 lat trenował wyczynowo pływanie. Aktualnie nadal bierze udział w zawodach i sięga po najwyższe trofea. Podczas ostatnich zawodów zdobył 5 z medali. Gratulujemy serdecznie!

 • Jego motorówka nabierała wody, wezwał nas na pomoc!

  Alarmowe zgłoszenie o tonącej na Wiśle jednostce otrzymali policjanci z Konstancina – Jeziornej. Na szczęście cała interwencja zakończyła się pomyślnie. Mężczyzna został odnaleziony na jednej z wysp, a dzięki wezwanym przez funkcjonariuszy druhom ze Straży Pożarnej wraz z łodzią,44-letniego wodniaka i jego uszkodzoną motorówkę przyholowano do brzegu w Gassach.

 • Dnia 02.04.2019 roku o godzinie 11:23 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu widocznym na balkonie w bloku przy ulicy Rajskiej. Do zdarzenia zadysponowano cztery zastępy z JRG-9: GBA-Rt 2,5/25/2,5, GCBA 5/32/2,5, SD 31 i SLRR z Dowódcą JRG9 oraz jeden zastęp z JRG-3: GCBA 5/32/2,5.

  W dniu 2 kwietnia o godzinie 20:13 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem tramwaju na ulicy Grójeckij. Do działań zadysponowano zastępy GBA 2,5/25 oraz GBA-Rt 2/30 z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 3.

  Zastęp GBA z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 15 został zadysponowany do zdarzenia drogowego w Ząbkach (powiat wołomiński).

  Do Punktu Alarmowego Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 15 wpłynęło zgłoszenie o wypadku na ul. Ks. Ziemowita. Na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy GBA oraz SCRT.