Wydaje się, że telemarketing jest obszarem bardzo dokładnie poznanym. Każdy wie, czym zajmują się telemarketerzy: starają się sprzedać produkt lub usługę, dzwoniąc do potencjalnych klientów. Czy faktycznie działanie to można tak bardzo uprościć? Okazuje się, że nie, a sprzedaż przez telefon jest znacznie bardziej złożona.

Telemarketing – znany czy nie znany?

Telemarketing nie jest obszarem jeszcze bardzo dokładnie poznanym. Jest to działanie bardzo skomplikowane. Czy telemarketing, który opierałby się wyłącznie na zatelefonowaniu i przedstawieniu oferty mógłby być tak skuteczny? Nie. Dlatego w sprzedaży przez telefon wykorzystuje się techniki manipulacyjne, a telemarketer musi posiadać wiedze z dziedziny psychologii. Osoby zajmujące się sprzedażą przez telefon profesjonalnie powinny również być bardzo pomysłowe. Nie zawsze standardowe reguły i scenariusze się sprawdzają. Często trzeba być elastycznym.

Czy warto zdecydować się na telemarketing w celu reklamowania swojej firmy?

Ogólnie rzecz ujmując: tak. Pamiętać należy jednak, że jest to kwestia indywidualna i zależy od wielu czynników. Przede wszystkim trzeba przeanalizować, jak duże mogą być wydatki, kiedy się zwrócą i czy firma może pozwolić sobie na taki koszt. Ponadto, bardzo ważne jest to, aby sprecyzować swoje cele: niektóre idealnie dopasowują się do telemarketingu, inne są możliwe do osiągnięcia, ale potrzebują bardziej zaawansowanych działań. Jednak, z całą pewnością usługi call center są skuteczne i korzysta z nich wiele firm, zarówno tych największych, jak i tych nieco mniejszych.

Telemarketing – czym on właściwie jest?

Skuteczność telemarketingu uzależniona jest od wielu czynników. Przede wszystkim od doświadczenia firmy call center, od sprawności i umiejętności pracowników, od wykorzystywanych narzędzi, oprogramowania, baz danych, ale również od samego produktu lub usługi. Jeżeli ich jakość jest wysoka, wtedy skuteczność telemarketingu jest oczywiście znacznie wyższa.

Jak wdrożyć sprzedaż przez telefon?

Czy telemarketing można wdrożyć w swojej firmie? Oczywiście, że tak, ale czy jest to korzystne i opłacalne? Znacznie wygodniej jest znaleźć dobra firmę telemarketingową, która zajmuje się kontaktem z klientem, generowaniem leadów i to jej zlecić zadania. W innym przypadku, konieczne będzie stworzenie stanowiska pracy, a zatem zakupienie mebli, sprzętów (komputery, słuchawki), a także specjalnego oprogramowania. Potrzebne są także specjalne bazy danych. Profesjonalne firmy mają to wszystko. dysponują bazami danych, mają odpowiedni sprzęt, doświadczenie i przeszkolonych pracowników. Zapewniają bezpieczeństwo danych, oferują także odpowiednie przeszkolenie. Dobre firmy potrafią optymalnie wykorzystać potencjał swojego personelu. Jeżeli zdecydujemy się na wdrożenie usług call center do swojej firmy, może to być działanie bardzo kosztowne, które się po prostu nie opłaci. Ktoś powie, że zakupiony sprzęt będzie mógł wykorzystać do czegoś innego – to prawda. Jednak zatrudnienie i wyszkolenie pracowników również kosztuje! Outsourcing wydaje się więc rozwiązaniem bardzo rozsądnym.

Korzyści płynące z korzystania z usług sprzedaży przez telefon

Korzystając z outsourcingu call center, właściciel firmy może liczyć i spodziewać się wielu korzyści. Oczywiście ich stopień uzależniony jest od skuteczności firmy i pracowników, a także od celów i samych produktów, jednak zawsze można liczyć na korzyści. Są to m.in.:

 • optymalizacja kosztów,
 • zwiększeni sprzedaży produktu lub usługi,
 • reklama marki,
 • pomoc w drożeniu nowych usług.

Klienci bardzo lubią, jeśli firma nawiązuje z nimi bezpośredni kontakt. Reklama kierowana do ogółu nigdy nie będzie tak skuteczna, jak ta, która jest skierowana do konkretnego klienta.

Czy korzystać z usług call center? Na to pytanie musi odpowiedzieć sobie każda osoba zarządzająca firmą. Dla niektórych firm, telemarketing jest jednym z najlepszych rozwiązań promujących firmę. Dla innych, raczej średni lub nie mający większego znaczenia. Dlatego decyzję o podjęciu współpracy z firmą call center należy naprawdę dobrze przemyśleć!

Spotkanie z Catariną Neves Ricci pochodzącą z Portugalii europejską reżyserką filmową i teatralną. Catarina Neves Ricci studiowała produkcję i reżyserię w Buenos Aires w Argentynie. Współpracowała przy teledyskach (min. kolumbijskiej gwiazdy pop – Shakiry), reklamach

 • BEZPIECZNE FERIE Z POLICJANTAMI Z PRAGI POŁUDNIE

  Policjanci z Pragi Południe codziennie dokładają wszelkich starań, by dzieci wypoczywające na terenie naszej dzielnicy mogły czuć się w czasie ferii bezpiecznie. Funkcjonariusze odwiedzają placówki, w których zorganizowany jest zimowy wypoczynek dla dzieci w ramach akcji „Zima w Mieście 2019”.

 • Urzecze gwarowo nazywane też Łurzycem to teren położony w bezpośrednim sąsiedztwie Wisły, pomiędzy mokotowskimi Siekierkami i prawobrzeżną Saską Kępą a ujściami Pilicy i Wilgi. Region ten związany był z rzeką i handlem wiślanym, średniowieczną ludnością mazowiecką,

 • "TREvoci with love" - koncert walentynkowy Z okazji przypadającego w lutym święta zakochanych serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert walentynkowy "TREvoci with love", który odbędzie się 17 lutego o godz. 17.00 w Sali Koncertowej im. Józefa Elsnera przy ul. Krakowskie Przedmieście 56.
 • Znasz tę kobietę?

  Policjanci ze śródmiejskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego prowadzą postępowanie dotyczące przywłaszczenia mienia. Wizerunek osoby mogącej mieć związek z tym przestępstwem zarejestrowały kamery. Każdy, kto rozpoznaje widoczną na zdjęciach kobietę proszony jest o kontakt telefoniczny lub osobisty z policjantami prowadzącymi sprawę w siedzibie jednostki przy ul. Wilczej 21.

 • Zarzuty za posiadanie narkotyków i naruszenie nietykalności cielesnej policjantów

  Zatrzymany za naruszenie nietykalności cielesnej policjantów 26-letni Krzysztof K. usłyszał już zarzuty. Mężczyzna chcąc uniknąć policyjnej kontroli zadawał ciosy funkcjonariuszom i odpychał ich. Odpowiedzialności karnej nie uniknie też 27-letni Michał C., u którego kryminalni znaleźli środki odurzające. Obaj mężczyźni zostali już przesłuchani. Przestępstwa, których się dopuścili zagrożone są karą do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Dysponując tylko imieniem dotarli do podejrzanego za oszustwa

  Wilanowscy operacyjni z wydziału kryminalnego, dysponując jedynie imieniem podejrzanego, w kilka godzin od zawiadomienia ustalili kim był podejrzany o oszustwo na szkodę hurtowni alkoholi, z której wyłudził trunki warte około 10 tys. złotych oraz o dwa inne przestępstwa m.in. na właścicielce jednej z firm na warszawskim Wilanowie. Ponadto policjanci ustalili, że karany w przeszłości 33-letni Piotr M. jest poszukiwany dwoma listami gończymi. Podczas zatrzymywania okazało się, że jego matka również jest poszukiwana przez prokuraturę. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Już usłyszał zarzuty oszustwa, za które sąd może go skazać na 8 lat więzienia.

 • 8-krotnie zapłacił cudzą kartą

  Kryminalni z bielańskiej komendy zatrzymali 63-latka, który w różnych sklepach na terenie Bielan, ośmiokrotnie zapłacił skradzioną wcześniej kartą płatniczą. Mężczyzna usłyszał zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem. Grozi mu za to do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Jechał oplem mimo dożywotniego zakazu i spowodował kolizję

  29-letni mieszkaniec Pruszkowa zlekceważył postanowienie sądu i wsiadł za kierownicę osobowego opla i spowodował kolizję. Został zatrzymany przez policjantów . Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że mężczyzna ma orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za niezastosowanie się do wyroku sądu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 • W mieszkaniu ukrywali znaczną ilość narkotyków

  Środki odurzające i substancje psychotropowe o czarnorynkowej wartości blisko 300 tys. złotych zabezpieczyli stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową. Magazyn, w którym przechowywane były zabronione substancje mieścił się w mieszkaniu na terenie Wesołej. W ręce funkcjonariuszy trafiło dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli zarzut i zostali tymczasowo aresztowani przez sąd na okres trzech miesięcy. Może im grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 • radiowoz ratunekPrzemierzając kolejne kwartały Warszawy w poszukiwaniu potrzebujących pomocy Uliczny Patrol Medyczny nie tylko opatruje rany i leczy- zdarzają się też ujęcia poszukiwanych…

  2019 01 uniwersalne 39Kłamać nie warto. Jednak, gdy w grę wchodzi nastoletnia miłość trudno powoływać się na rozsądek i myślenie o konsekwencjach.

 • Zniszczył drzwi, telefon i groził swojej partnerce. Dodatkowo naruszył nietykalność policjanta

  Policjanci z Ochoty zatrzymali 37-letniego Sebastiana W. Mężczyzna będąc w stanie nietrzeźwości groził partnerce i dzieciom. Dodatkowo naruszył nietykalność policjanta i posiadał narkotyki.

 • Poszukiwany za popełnienie kilku przestępstw trafił w ręce kryminalnych.

  Policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie mienia i kradzież sklepową na terenie Legionowa. 23-latek ponadto był poszukiwany na postawie trzech listów gończych i nakazu doprowadzenia. Adam P. usłyszał już zarzuty. Zgodnie z wydanymi wcześniej postanowieniami najbliższe trzy lata spędzi w zakładzie karnym.

 • Policjanci z Legionowa zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierowców

  Kolejni nietrzeźwi kierowcy zostali zatrzymani przez policjantów pełniących służbę na terenie powiatu legionowskiego. 46-letni mieszkaniec powiatu wyszkowskiego w organizmie miał prawie promil alkoholu. 50-letni kierowca bmw ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie, zaś 37 „wydmuchał” 1,7 promila. Wszyscy zatrzymani poniosą odpowiedzialność karną za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

 • Na widok policyjnych legitymacji próbował połknąć narkotyki

  Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii odpowie 33-letni mieszkaniec Warszawy zatrzymany przez północnopraskich policjantów. Mężczyzna na widok policyjnych legitymacji próbował połknąć zawiniątko z amfetaminą. Mundurowi zabezpieczyli zabronioną substancję, a mężczyznę zatrzymali. Andrzej B. usłyszał już zarzut. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Prowadził pojazd mimo sądowego zakazu

  Policjanci z Białołęki podczas nocnej służby zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że kierowca opla posiadał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Został zatrzymany, a jego sprawą zajął się dochodzeniowiec z miejscowego komisariatu. 32-letni mieszkaniec powiatu legionowskiego usłyszał już zarzut. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Przypomnijmy, że za złamanie orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Odzyskali przywłaszczone auto warte 100.000 zł

  Mokotowscy policjanci z wydziału do zwalczania przestępczości gospodarczej odzyskali toyotę przywłaszczoną przez Ewę K. Kobieta wzięła samochód w leasing, ale nie spłacała rat. Ignorowała też wszelkie bankowe powiadomienia i wezwania do jego zwrotu. Jeździła nim do czasu, gdy sprawa trafiła do policjantów. Funkcjonariusze ustalili miejsce przebywania kobiety i przywłaszczonego auta. 50-latka została zatrzymana i usłyszała zarzuty, za które sąd może ją skazać nawet na 5 lat więzienia. Samochód natomiast wrócił do leasingodawcy.

 • Bezpieczne ferie z sierżantem borsukiem

  Wczoraj w ramach prowadzonych działań "Bezpieczne Ferie 2019" policjanci wraz z maskotką Komendy Stołecznej Policji – borsukiem gościli w Przedszkolu nr 255 na Ochocie. Celem spotkania była edukacja najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Maskotka stołecznej policji zrobiła ogromne wrażenie na wszystkich dzieciach.

 • Zobacz również