SP 352 z tytułem. Na Bielanach wrócił turniej czterech ogni

Na szkolnym boisku emocje były większe, niż wskazywałaby sama nazwa gry. W bielańskich mistrzostwach dzieci w cztery ognie liczyły się refleks, szybka decyzja i praca całego zespołu, a stawką był dzielnicowy tytuł. Gospodarze ze Szkoły Podstawowej nr 352 wykorzystali atut własnego terenu i zakończyli finał wygraną 22:15 z SP 263. To był turniej, który pokazał, że szkolna rywalizacja nadal potrafi przyciągnąć uwagę i wywołać prawdziwe sportowe emocje.
- Droga do finału prowadziła przez cztery najmocniejsze drużyny
- Turniej wrócił po przerwie i od razu znalazł chętnych
- Nagrody i sportowa postawa na pierwszym planie
Droga do finału prowadziła przez cztery najmocniejsze drużyny
Mistrzostwa Dzielnicy Bielany dzieci w cztery ognie odbyły się w Szkole Podstawowej nr 352 i zgromadziły siedem drużyn z bielańskich szkół podstawowych. Zawody zostały sfinansowane przez Urząd Dzielnicy Bielany, a rywalizacja toczyła się najpierw w dwóch grupach, z których wyłoniono najlepszą czwórkę.
Do półfinałów awansowały:
- SP 263
- SP 352
- SP 369
- SP 289
W decydującym meczu spotkały się SP 352 i SP 263. Gospodarze nie oddali inicjatywy, a końcowy wynik 22:15 dał im mistrzowski tytuł. Dla dzieci to nie była tylko zabawa na lekcji wf, lecz pełnoprawne zawody, w których liczył się każdy celny rzut i każda udana obrona.
Turniej wrócił po przerwie i od razu znalazł chętnych
Bielański samorząd zorganizował zmagania w cztery ognie już po raz drugi po przerwie. To ważny sygnał, bo właśnie taka rywalizacja domyka lukę między zwykłymi zajęciami sportowymi a wydarzeniem, które daje dzieciom więcej ruchu, więcej emocji i więcej wspólnego grania niż codzienny trening.
Frekwencja pokazała, że zainteresowanie nie jest przypadkowe. Wartość takich zawodów wybrzmiała też w słowach burmistrza Bielan Grzegorza Pietruczuka, który zwrócił uwagę na potrzebę ruchu od najmłodszych lat:
„Bardzo cieszy nas tak duża frekwencja. Takie zawody pokazują, że dzieci chcą się ruszać, rywalizować i spędzać czas aktywnie, a nie tylko przed komputerem czy telefonem”.
Burmistrz przypomniał również, że powrót turnieju zaczął się od inicjatywy samej Szkoły Podstawowej nr 352, która rok wcześniej wystąpiła do urzędu z propozycją przywrócenia tej rywalizacji. Jak podkreślił, pomysł się sprawdził.
Nagrody i sportowa postawa na pierwszym planie
Podczas uroczystości wręczenia nagród obecny był także zastępca burmistrza Bielan Andrzej Malina. Gratulował wszystkim drużynom zaangażowania i sportowej postawy, niezależnie od miejsca na podium. W takich turniejach równie ważne jak wynik okazuje się coś mniej spektakularnego, ale bardziej trwałego – przyzwyczajenie dzieci do ruchu, zespołowości i zdrowej rywalizacji.
na podstawie: UD Bielany.
Ostatnie Artykuły

Urzędy odchodzą od papieru. Cyfrowa zmiana nabiera tempa

Media społecznościowe zabierają za dużo czasu? Na Mokotowie działa grupa wsparcia

Na Białołęce mieszkańcy stworzą własny spektakl od zera

Rocznica Powstania Warszawskiego wybrzmi muzyką i pamięcią

Frezowanie i asfaltowanie zamkną dwie ulice. Kierowców czekają objazdy

Stołeczne kontrole hulajnóg ujawniły blokady prędkości i osoby poszukiwane

Nurek zejdzie pod wodę w warszawskim zoo. To niecodzienne spotkanie

Wakacyjny informator pokazuje Wilanów z dwóch stron

Ponad 130 koszy dla Powstańców. Warszawa wspiera ich także na co dzień

Dwie wiolonczele, fortepian i filmowa energia - Nove Trio w KADR

Nielegalne reklamy znikają z warszawskich dróg. Są kontrole i kary

Łatwiejsza rejestracja w Centrum Zdrowia Dziecka. Warszawski Instytut rozwiązuje problem zajętych linii telefonicznych

Dawne kolory znów są widoczne. Konserwacja przy Wileńskiej 21

Młodzi paralekkoatleci z Targówka z medalami. Jeden z nich pobił trzy rekordy życiowe
Przydatne dane teleadresowe
- Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 70 - zajęcia, zapisy i kontakt
- Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie - kontakt, nadleśnictwa i sprawy mieszkańca
- Prokuratoria Generalna RP w Warszawie - kontakt, godziny, wydziały i opłaty
- Instytut Strat Wojennych im. Jana Karskiego - kontakt, adres i dojazd
- Komisariat Policji Warszawa-Białołęka - kontakt, dzielnicowi, godziny przyjęć
- Ośrodek Sportu i Rekreacji Bemowo - kontakt, obiekty, cennik i dojazd
