Remont ul. Pawińskiego kończy się weekendową blokadą drogi i zmianami tras autobusów

Przygotuj się na ostatni etap remontu ulicy Pawińskiego – od piątku wieczorem do poniedziałkowego poranka kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami. Sprawdź, jak ominąć zamknięty fragment drogi i jakie zmiany czekają na autobusy.
- Warszawiacy korzystajcie z objazdów podczas końcowych prac na Pawińskiego
- Zaplanuj przeparkowanie i sprawdź zmiany w komunikacji miejskiej na Mokotowie
Warszawiacy korzystajcie z objazdów podczas końcowych prac na Pawińskiego
Remont ulicy Pawińskiego wchodzi w decydującą fazę. Od godziny 22:00 w piątek, 1 sierpnia, aż do 5:00 w poniedziałek, 4 sierpnia, odcinek drogi między ulicami Księcia Trojdena a Banacha będzie całkowicie zamknięty dla ruchu samochodowego. To oznacza, że kierowcy nie przejadą przez ten fragment, a prace drogowe potrwają nieco ponad dwie doby.
Wcześniej ekipy remontowe działały na fragmencie pomiędzy Księcia Trojdena a Korotyńskiego, teraz czas na kolejny etap – położenie nowej nawierzchni. W tym czasie konieczne jest skorzystanie z wyznaczonych objazdów. Samochody mogą jechać ulicami Księcia Trojdena lub Racławicką, a następnie Żwirki i Wigury do Banacha lub alternatywnie Banacha, Grójecką i Dickensa.
Zaplanuj przeparkowanie i sprawdź zmiany w komunikacji miejskiej na Mokotowie
Ważne jest, aby mieszkańcy zamieszkujący okolice remontowanego odcinka wcześniej przeparkowali swoje auta. Pozostawione pojazdy będą usuwane przez służby na koszt właścicieli. Utrudnienia obejmują także brak możliwości wyjazdu na Pawińskiego z ulic Archiwalnej oraz Hankiewicza – ta ostatnia ulica zostanie przekształcona na dwukierunkową, aby ułatwić ruch.
W miarę postępu robót kolejne przejścia dla pieszych będą zamykane, jednak odpowiednie oznakowanie skieruje pieszych bezpiecznie do sąsiednich pasów ruchu.
„Kierowcy powinni wcześniej przeparkować samochody z remontowanego odcinka ulicy Pawińskiego, bo pozostawione auta zostaną odholowane na koszt ich właścicieli.”
Również pasażerowie komunikacji miejskiej muszą przygotować się na zmiany tras autobusów. W weekend linie 186 i 414, jadące w stronę Banacha, zostaną skierowane przez ulice Dickensa, Grójecką i Banacha. Szczegółowe informacje o zmianach dostępne są u źródeł miejskich – warto je sprawdzić przed podróżą.
Na podst. Zarząd Dróg W Warszawie
Ostatnie Artykuły

Naturalne koncentraty spożywcze w produktach o prostym składzie

Ponad 39 mln zł na drogi w regionie radomskim. Samorządy czekają na nowe odcinki

Wilanów świętuje majówkę z flagami i koncertem w Pałacu

Na Ursynowie Noc Muzeów odsłoni miejsca na co dzień ukryte

Dedykacje, które otwierają prywatny świat Brücknera - seminaryjny trop z Berlina

Kolejny fragment A2 otwarty. Do Białej Podlaskiej jest już bliżej

Padł na chodnik przy Czerskiej - ratowniczy patrol był pierwszy

Nocne zamknięcie Wrzeciona. Potem ważna zmiana przy przejściach

Formacja zagra w Otwarta Scena i pokaże rock bez filtra

Dziecięce wersje wielkiego malarstwa wypełniły wilanowski urząd

Miliony na chodniki i świetlice. Pierwsze umowy już podpisane

Zabytkowe tramwaje wracają na tory. Sezon Warszawskich Linii Turystycznych startuje

Warszawa robi wrażenie na weekend. Brytyjski ranking nie zostawia wątpliwości

