Wakacje w regionie radomskim rozpoczęte mimo pożaru w szkole w Magnuszewie

W Radomiu i Magnuszewie uczniowie oficjalnie zakończyli rok szkolny, a w powietrzu czuć już wakacyjną atmosferę. Jednak radość z rozpoczęcia letniego odpoczynku miesza się z troską o przyszłość szkół po dramatycznym pożarze w Magnuszewie.
- Radomskie liceum świętuje sukcesy i zasłużony odpoczynek
- Magnuszewski Zespół Szkół po dramatycznym pożarze walczy o nowy start
Radomskie liceum świętuje sukcesy i zasłużony odpoczynek
W VI Liceum Ogólnokształcącym imienia Jana Kochanowskiego w Radomiu zakończenie roku szkolnego było pełne wzruszeń i podziękowań. Wicewojewoda mazowiecki Patryk Fajdek zwrócił się do nauczycieli i uczniów, dziękując za ich wysiłek i zaangażowanie przez cały rok. „Drodzy nauczyciele chciałbym bardzo Wam podziękować. Przede wszystkim za Wasz trud i zaangażowanie. Również Wam drodzy uczniowie. Życzę Wam odpoczynku. Wszystkiego dobrego” – mówił podczas uroczystości.
Podczas wydarzenia wyróżniono najlepszych uczniów – laureatów i finalistów olimpiad z różnych dziedzin, którzy otrzymali medale oraz dyplomy. Doceniono także tych, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły, angażowali się w akcje charytatywne lub osiągali sukcesy sportowe. To był moment, który pokazał, jak wiele talentów i pasji drzemie w radomskich młodych ludziach.
Magnuszewski Zespół Szkół po dramatycznym pożarze walczy o nowy start
Zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Magnuszewie miało wyjątkowy charakter ze względu na niedawny pożar, który dotknął placówkę. Dwa dni przed końcem roku ogień objął znaczną część dachu budynku, co wywołało ogromne poruszenie wśród mieszkańców i służb ratunkowych.
Strażacy z 18 zastępów, aż 80 osób, walczyli z żywiołem, by jak najszybciej opanować sytuację i zabezpieczyć teren. Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale straty materialne są jeszcze szacowane. Wicewojewoda Patryk Fajdek zapewnił społeczność szkolną o wsparciu ze strony Kuratorium Oświaty oraz ministerstwa edukacji narodowej: „Jako osoba nadzorująca Kuratorium Oświaty chciałbym podkreślić, że nie zostaniecie sami. Już rozmawialiśmy w ministerstwie edukacji narodowej na temat specjalnej rezerwy, która pozwoli Wam na odbudowanie szkoły i dostosowania jej do potrzeb.”
Ta deklaracja daje nadzieję na szybkie przywrócenie normalnego funkcjonowania placówki i kontynuację nauki w bezpiecznych warunkach.
Źródło: Mazowiecki Urząd Wojewódzki
Ostatnie Artykuły

Ubrania nie muszą znikać z szafy. Na Pradze-Południe będzie warsztat

Pustynia w słoiku trafi do biblioteki na Pradze Południe

Na placu Szembeka zabrzmią szlagiery i ruszy potańcówka

Nowe boiska w SP 168 otwarte. Uczniowie od razu ruszyli do gry

Wtorki z szydełkiem w Międzypokoleniowej Klubokawiarni rozkręcają Warszawę

Europa i państwo bez tajemnic dla młodych z Mazowsza

W Wilanowie dzieci uczyły się bezpiecznej drogi pieszo i na kółkach

Interwencja przy Ludwiki skończyła się atakiem na strażnika

Żółta lokomotywa na nowych torach metra – ruszyły próby na Mory

Pieniądze z Mazowsza dla powiatu wyszkowskiego. Wsparcie idzie na drogi i zdrowie

Warszawa po zmroku z 114 metrów - Taras Widokowy Nocą wraca na lato

Deskorolkowe starcie wraca na Ursynów. Do wygrania 10 tysięcy złotych

Muranowski krąg kobiet w Muranowie - rozmowa bez presji i bezpieczna przestrzeń

Na Mazowszu przybywa czarnych punktów nad wodą. Ratownicy dostaną wsparcie
Przydatne dane teleadresowe
- Wojewódzki Szpital Zakaźny w Warszawie - kontakt, oddziały, rejestracja, badania
- Narodowy Fundusz Zdrowia w Warszawie - kontakt, godziny, Telefoniczna Informacja Pacjenta
- Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie - kontakt, stypendia, wynajem sal
- Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Warszawie - kontakt, godziny, zgłoszenia
- Wolskie Centrum Kultury Warszawa - kontakt, godziny, zajęcia i bilety
- Uniwersyteckie Centrum Stomatologii w Warszawie - kontakt, cennik, poradnie i rejestracja
