Tramwaje na Mokotowie zmiany w ruchu i nowe połączenia na Rakowieckiej

Wielkie zmiany w komunikacji tramwajowej na Mokotowie! Już od końca kwietnia mieszkańcy muszą przygotować się na utrudnienia związane z budową nowego odcinka torowiska na ul. Rakowieckiej.
- Mokotów w ruchu nowe trasy tramwajowe i objazdy
- Majówka z nowymi trasami co czeka pasażerów?
Mokotów w ruchu nowe trasy tramwajowe i objazdy
Tramwaje Warszawskie ogłosiły, że od ostatniego weekendu kwietnia nastąpią istotne zmiany w organizacji ruchu na Mokotowie. W związku z budową nowego odcinka torowiska na ul. Rakowieckiej, tramwaje nie będą kursowały al. Niepodległości, Rakowiecką, św. Andrzeja Boboli oraz Wołoską. Kierowcy będą musieli korzystać z jednej jezdni al. Niepodległości, co wiąże się z pewnymi utrudnieniami.
W nadchodzących tygodniach prace przy budowie węzła rozjazdowego na skrzyżowaniu z al. Niepodległości wejdą w nową fazę. Nowy odcinek torowiska ma znacząco poprawić elastyczność sieci tramwajowej, umożliwiając dojazd do kluczowych punktów, takich jak SGH czy stacja metra Pole Mokotowskie. To krok w stronę stworzenia lepszego połączenia między dzielnicami Warszawy.
Majówka z nowymi trasami co czeka pasażerów?
W czasie majówki mieszkańcy i turyści muszą liczyć się z dalszymi zmianami w kursowaniu tramwajów. Od 26 kwietnia do 4 maja wstrzymany będzie ruch tramwajowy w ciągu al. Niepodległości oraz na ul. Rakowieckiej i Wołoskiej. W tym okresie prowadzone będą prace remontowe oraz montażowe, które mają na celu poprawę infrastruktury.
Warto zwrócić uwagę, że kursowanie linii 14 i 71 zostanie całkowicie wstrzymane, a linia 17 zmieni trasę, dojeżdżając do Miasteczka Wilanów. Dodatkowo, autobusy linii 119 zostaną wydłużone do placu Konstytucji, co ułatwi podróżowanie mieszkańcom Mokotowa.
Po majówce, od poniedziałku 5 maja, część tramwajów wróci na trasy al. Niepodległości oraz Wołoską i Rakowiecką. Tramwaje linii 17 będą kursować do stacji metra Pole Mokotowskie, a linie 31 i 77 również wznowią swoje regularne kursy.
Prace przy budowie nowego odcinka torowiska są już w toku i mają zakończyć się jeszcze w tym roku. Mieszkańcy mogą więc spodziewać się znacznej poprawy komunikacji w tej części miasta.
Opierając się na: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy
Autor: krystian