Piątoklasiści z Warszawy rywalizują w finale konkursu Ze Strażą Miejską Bezpiecznie”

Już wkrótce młodzi warszawianie staną na podium, aby odebrać nagrody za swoje osiągnięcia w zakresie bezpieczeństwa i pierwszej pomocy! 2 kwietnia odbędzie się gala finałowa 11. edycji konkursu Ze Strażą Miejską Bezpiecznie”, w której wezmą udział uczniowie z całej stolicy.
- Warszawskie szkoły rywalizują o tytuł mistrza bezpieczeństwa
- Gala finałowa już 2 kwietnia w Pałacu Kultury i Nauki
Warszawskie szkoły rywalizują o tytuł mistrza bezpieczeństwa
W ostatnich dniach marca, piątoklasiści z warszawskich podstawówek mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami w ramach finałowego etapu konkursu Ze Strażą Miejską Bezpiecznie”. Uczestnicy musieli zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami, które obejmowały zarówno testy wiedzy o bezpieczeństwie, jak i praktyczne ćwiczenia związane z udzielaniem pierwszej pomocy oraz jazdą rowerem w Miasteczku Ruchu Drogowego.
Gala finałowa już 2 kwietnia w Pałacu Kultury i Nauki
Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 2 kwietnia 2025 roku w prestiżowym Pałacu Kultury i Nauki. To wyjątkowe wydarzenie nie tylko uhonoruje zwycięzców, ale także wszystkich uczestników, którzy wzięli udział w rywalizacji. Jak co roku, każdy z młodych adeptów bezpieczeństwa otrzyma nagrodę, a dodatkowo podczas gali zostanie rozlosowany atrakcyjny rower górski oraz inne cenne upominki.
Konkurs jest organizowany przez Straż Miejską m.st. Warszawy przy współpracy z Biurem Edukacji oraz Pałacem Kultury i Nauki. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski. Wspierają go także lokalne urzędy dzielnicowe oraz liczni partnerzy, którzy przyczyniają się do promocji bezpieczeństwa wśród najmłodszych mieszkańców stolicy.
Nie przegapcie tej niezwykłej gali! To doskonała okazja, aby zobaczyć, jak młode pokolenie angażuje się w działania na rzecz bezpieczeństwa i zdrowia publicznego.
Według informacji z: Straż Miejska Warszawa
![]()
Ostatnie Artykuły

Mickiewiczowski mrok na Pradze-Południe. Wstęp wolny

Trzy pistolety i wiatrówka w Warszawie. Rosjanin trafił do aresztu

W Bibliotece Narodowej można zjeść po lekturze - bistro już działa.

18-letni rowerzysta zderzył się z Lexusem w Warszawie. Pomogli strażnicy

Park Bródnowski z nowymi alejkami. Remont potrwa do przełomu jesieni i zimy

Powroty z wakacji pod kontrolą warszawskiej drogówki. Liczą się sekundy

Motocykliści na drogach Warszawy. Jeden błąd może zakończyć podróż tragedią

Ponad 140 projektów w Budżecie Obywatelskim Mazowsza czeka na głosy

Finał Perełek Warszawy 2026. Trasy walczą o głosy

Olimpijczycy poprowadzą treningi na Ursynowie. W programie także ergoblender

Od pola do stołu. Festiwal pokaże, jak powstaje jedzenie dla Warszawy

Co drugie polskie jabłko pochodzi z Mazowsza. Dożynki w Raszynie

Sześć miejsc, nocne projekcje i fotografie o oswajaniu Warszawy

DK Zacisze wraca z zajęciami - od akrobatyki po teatr i ceramikę
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia św. Tomasza Apostoła w Warszawie - msze, kancelaria, sakramenty
- Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego w Warszawie - kontakt, repertuar, współpraca
- Instytut Pamięci Narodowej - Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu - kontakt, struktura i zakres działalności
- I Lokalna Komisja Etyczna ds. Doświadczeń na Zwierzętach w Warszawie - kontakt, terminy, wnioski
- Dom Pomocy Społecznej Pracownika Oświata w Warszawie - kontakt, przyjęcie, opłaty i odwiedziny
- Zarząd Mienia. Warszawy - kontakt, działy i godziny pracy
