Przebudowa ulicy Chodeckiej w Warszawie rozpoczyna się 3 marca!

Wielkie zmiany na ul. Chodeckiej! Przebudowa rozpocznie się już w poniedziałek, 3 marca, a mieszkańcy mogą spodziewać się wielu nowości i udogodnień w okolicy.
- Warszawskie Bródno zyskuje nową jakość. Co się zmieni?
- Nowe parkingi i tereny zielone na Chodeckiej. Jakie zmiany czekają kierowców?
Warszawskie Bródno zyskuje nową jakość. Co się zmieni?
Już w najbliższy poniedziałek, 3 marca, ruszą prace budowlane na ul. Chodeckiej, które mają na celu poprawę infrastruktury drogowej w tej części Warszawy. Odcinek pomiędzy ulicami Wyszogrodzką a Matki Teresy z Kalkuty przejdzie gruntowną przebudowę, co z pewnością wpłynie na komfort podróżowania mieszkańców oraz pieszych.
Remont ul. Chodeckiej to kontynuacja szerokiego projektu modernizacji Bródna, który rozpoczął się po zakończeniu budowy metra. Wcześniejsze etapy obejmowały odcinki od ul. Krasnobrodzkiej do ul. Wyszogrodzkiej, a teraz przyszedł czas na ostatnie kilkaset metrów drogi oraz budowę ronda na skrzyżowaniu z ul. Matki Teresy z Kalkuty.
Nowe parkingi i tereny zielone na Chodeckiej. Jakie zmiany czekają kierowców?
W ramach przebudowy na odcinku od ronda do ul. Żuromińskiej powstaną nowe miejsca do parkowania równoległego, co ułatwi życie kierowcom. Dodatkowo, po zachodniej stronie ulicy pojawi się szpaler drzew, co przyczyni się do poprawy estetyki okolicy oraz jakości powietrza.
Warto również zaznaczyć, że jezdnia oraz chodniki zostaną nieznacznie zwężone, co może wpłynąć na organizację ruchu. Piesi będą mogli korzystać z chodników po obu stronach ulicy, jednak przestrzeń będzie ograniczona. Rowerzyści natomiast muszą przygotować się na większe utrudnienia droga dla rowerów między ul. Wyszogrodzką a ul. Matki Teresy z Kalkuty będzie zamknięta, a cykliści będą musieli korzystać z objazdów przez ul. Wyszogrodzką i ul. Rembielińską.
Prace mają zakończyć się jesienią tego roku, a mieszkańcy mogą liczyć na znaczną poprawę warunków komunikacyjnych w tej części Warszawy.
Wg inf z: ZDM Warszawa
Ostatnie Artykuły

Na Pradze Północ rzemiosło i muzyka przyciągnęły tłumy. Florianów też nie zabrakło

Noc Muzeów na Smolnej zamieni absurdy w impro bez scenariusza

Nerwowy ruch przy Młocinach przerwał plan dwóch dwudziestolatków

Świętojerska z nowym asfaltem. Objazdy potrwają do niedzieli

Miód, chleb i truskawki w obiektywie. Konkurs pokazał smak Mazowsza

Bibliotekarze BN świętowali w Pałacu Rzeczypospolitej - i padły liczby

Laury dla mazowieckich smaków. Wśród laureatów bezowa rolada i pasztet z dziczyzny

Rodzinny piknik w Rembertowie połączy dzieci, seniorów i sąsiedzkie spotkanie

Slalom na Grochowskiej - pijany rowerzysta miał też cudze dokumenty

Warszawskie Gebethner i Wolff wracają do pamięci w Bibliotece Narodowej

Krzyk, uderzanie głową o ziemię i walka strażników przy Nowińskiej

Sołeckie pomysły nagrodzone. Siedem wsi z Mazowsza z dofinansowaniem

Nagranie z warszawskiej kontroli skończyło się kosztownym wyrokiem

