Przebudowa w sercu miasta przynosi zmiany, które mają na celu poprawę komfortu życia mieszkańców. Ulice Złota i Zgoda zyskują nowy blask, a mieszkańcy mogą spodziewać się ułatwień w poruszaniu się po tej części Śródmieścia.
- Zmiany w organizacji ruchu dla mieszkańców
- Nowe rozwiązania na skrzyżowaniach
- Postępy w przebudowie i nowe inwestycje
Zmiany w organizacji ruchu dla mieszkańców
Trwają intensywne prace związane z przebudową ulic Złotej i Zgoda, które są częścią szerszego projektu „Nowe Centrum Warszawy”. Współpraca Zarządu Dróg Miejskich z Biurem Zarządzania Ruchem Drogowym, Strażą Miejską oraz Policją przynosi konkretne efekty, mające na celu ograniczenie utrudnień dla mieszkańców i kierowców. Po kilku tygodniach pracy, wprowadzane są zmiany w organizacji ruchu w centrum miasta, które mają na celu zwiększenie płynności i bezpieczeństwa.
Nowe rozwiązania na skrzyżowaniach
W ramach wprowadzanych korekt, na skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Sienkiewicza pojawiły się osoby kierujące ruchem, co znacząco poprawia sytuację w tym newralgicznym punkcie. Jak informuje Łukasz Puchalski, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich: „A już w najbliższych dniach podejmiemy dodatkowe działania. Nastąpi wydłużenie godzin pracy osób kierujących ruchem do godzin wieczornych, tj. do 20:00-21:00.”
Planowane są również dalsze zmiany, które obejmą m.in. wykonanie prawoskrętu na ul. Sienkiewicza, co ułatwi wjazd i wyjazd, oraz wprowadzenie pierwszeństwa dla kierowców wyjeżdżających z kwartału na skrzyżowaniu ul. Jasnej z ul. Sienkiewicza. Dodatkowo, na ul. Jasnej wprowadzone zostanie ograniczenie liczby pasów wjazdowych z dwóch do jednego, co ma na celu lepsze zarządzanie ruchem.
Postępy w przebudowie i nowe inwestycje
Prace na ulicach Złotej i Zgoda rozpoczęły się w sierpniu, a obecnie obejmują m.in. rozbiórkę starej nawierzchni oraz przygotowanie terenu pod nowe inwestycje. W miejscu dawnego zjazdu do tunelu pod ul. Marszałkowską usunięta została kamienna kostka, a stary asfalt z ulicy Zgoda również zniknął. W październiku planowana jest budowa zbiorników retencyjnych, co wpisuje się w działania na rzecz ochrony środowiska i retencji wody deszczowej.
W okolicach Domu pod Orłami prace również są intensywne. Chodnik zostanie zastąpiony nową nawierzchnią, a w planach jest stworzenie ogrodu linearnego, który ma poprawić estetykę tej części Śródmieścia. Celem tych działań jest nie tylko poprawa funkcjonalności, ale także dostosowanie przestrzeni miejskiej do współczesnych wymogów ekologicznych.
Źródło: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy